X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 8086
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Plener malarski "Ze śniadaniem w plecaku"

grupa - 4-latki

cele ogólne:
____________
- rozwijanie sprawności manualnej dzieci;
-kształtowanie wyobraźni i ekspresji plastycznej;
-zachęcanie do świadomego dbania o środowisko;

cele operacyjne:
________________
dziecko:
-umie uważnie obserwować świat wokół nas;
-rozumie znaczenie przyrody dla człowieka;
-potrafi oddać uroki przyrody w pracy plastycznej;
-szybko reaguje na sygnał słowny;
-potrafi opowiedzieć o swojej pracy;
-potrafi rozwiązywać zagadki przyrodnicze;
-potrafi cieszyć się pobytem na łonie natury.

środki wspomagające działania:

-materiały malarskie
-sztywne podkładki
-piłi, koce itp.

PRZEBIEG ZAJĘCIA:

1.Wiersz do słuchania "Wiosna".
2.Planowanie wyprawy w teren:
-wybór najpiękniejszego według dzieci miejsca godnego utrwalenia;
-ustalenie zestawu niezbędnych pomocy;
-pakowanie plecaków: pomoce, drugie Śniadanie;
-przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się w terenie.
3.Wycieczka w miejsce wybrane przez dzieci.
-Wspólny wybór miejsca pracy;
-wykonanie czapek z gazety dla ochrony przed słońcem;
-zabawa ruchowa " Na łące".
5.Przygotowanie miejsca pracy.
6.Wykonanie pracy plastycznej "Najpiękniejsze miejsce Debrzna".
7.Ćwiczenie relaksacyjne "Marzenie".
8.Drugie śniadanie na łące.
9.Słuchanie piosenki " Na łące" w wykonaniu nauczycielki.
10.Rozwiązywanie zagadek przyrodniczych.
11.Oglądanie prac,opowiadanie o ich treści.
12.Zebranie prac i porządkowanie miejsca pobytu.
13.Powrót do przedszkola.
14.Ekspozycja prac dzieci.
15.Zaproszenie do podziwiania ekspozycji dzieci i pracowników przedszkola.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.