X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 8012
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Odejmujemy w zakresie 8 - scenariusz zajęcia z zakresu pojęć matematycznych

TEMATYKA TYGODNIA : Zakładamy zielone hodowle w kąciku przyrody.

TEMAT DNIA: Odejmujemy w zakresie 8.

CELE OGÓLNE:

- utrwalanie odejmowania w zakresie 8
-utrwalenie zapisu cyfrowego poznanych liczb
- zapoznanie z jednostką monetarną
- zapoznanie z treścią wiersza „W cieplarni” A. Przemskiej

CELE OPERACYJNE : dziecko
- rozpoznaje cyfry
- potrafi odejmować
- rozpoznaje nominały monet i banknotów
- rozwiązuje zagadki
- odczytuje proste wyrazy

METODY: słowna
oglądowa
czynna

FORMA zbiorowa
indywidualna

POMOCE DYDAKTYCZNE : sylwety warzyw i owoców, wiersz, monety, banknoty, zagadki, wyrazy, cyfry, karty pracy.

Przebieg zajęcia

1.Rozwiąż zagadkę – dzieci siedzą w kole. Nauczycielka czyta zagadkę i prosi dwoje dzieci; jedno szuka rozwiązania wśród ilustracji,
drugie szuka rozwiązania wśród wyrazów (pomidor, szczypiorek,sałata).

2.Zapoznanie dzieci z wierszem „W cieplarni”
A. Przemyskiej-krótka rozmowa na temat wiersza; wyjaśnienie słowa: nowalijki.

3.Poszukuję cyfry – dzieci przy muzyce maszerują dookoła stołu, na którym leżą cyfry (cyfry są niewidoczne, odwrócone). Na hasło: poszukuję cyfry 1, 2 itd. każde dziecko bierze do ręki cyfrę i to, które posiada poszukiwaną zgłasza się.

4.Zabawa ruchowa: Dwóm tańczyć się zachciało.

5.Poznajemy monety i banknoty- zapoznanie dzieci z polską walutą. Zwrócenie uwagi na miejsce, gdzie jest produkowana, na nazwy stron monet, znak wodny.

6.Kto ma ile pieniędzy?- rozwiązanie zadania przedstawionego na tablicy.
Odczytanie imion dzieci i przeliczenie, ile kto posiada pieniędzy.

7.Kupujemy owoce i warzywa- rozwiązywanie zadań matematycznych.
Dzieci dokonują zakupu jednego produktu i przeliczają, ile pozostało im reszty (trudniejszą wersją będzie dokonanie zakupu dwóch produktów,
policzenie sumy tych produktów, ocenienie, czy posiadana kwota wystarczy na ten zakup, policzenie ile reszty pozostało).

8.Doskonalimy odejmowanie- praca przy stolikach: rozwiązanie działań odejmowania .

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.