X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 801
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Konspekt zajęcia dla grupy 3,4,5 latki -"Parasolki"

Temat:"Parasolki"-rozmowy z dziećmi o parasolkach zainspirowane recytowanym przez nauczyciela wierszem

Cel główny:zapoznanie z parasolem,jego przeznaczeniem i budową

Cele operacyjne:dziecko potrafi w skupieniu wysłuchać wiersza
-wie jak wygląda parasol i do czego służy
-wykazuje inwencję twórczą
-chętnie uczestniczy w zabawach ruchowych
-prawidłowo powtarza zgłoski:kap,kap,chlap,chlap
-potrafi ozdobić parasol papierem kolorowym

Formy pracy:z całą grupą,indywidualna
Metody pracy:rozmowy,ćwiczenia praktyczne,pokaz
Środki dydaktyczne:ilustracje do wiersza,zagadka,parasole,chusta, gazety do zabawy ruchowej,parasolki z kartonu dla każdego dziecka


Przebieg zajęcia:

1.Powitanie-"Iskierka"

2.Rozwiązanie zagadki jako wprowadzenie do tematu
"Tuż przy drzwiach stoi,deszczu się nie boi,kiedy tylko pada,każdy go nad głową rozkłada"

3.Zapoznanie z treścią wiersza "Parasolki"(zbiór własny nauczyciela)
Moja parasolka ma niebieski wzorek,
mojej koleżanki też jest ładna niby muchomorek.
Słonko się ukryło za kapturek z chmury,
pada deszcz,pada deszcz,dzień jest szary bury.

4.Ukierunkowane rozmowy na temat treści wiersza.

5.Zabawa ruchowa-"Z małej chmury duży deszcz"
Dzieci podzielone na dwie grupy.Jedna grupa trzyma chustę i jest chmurą.Druga grupa ukryta pod chustą, na hasło deszcz wybiega spod chusty.

6.Swobodne twórcze wypowiedzi dzieci-"Jaką chciałbym mieć parasolkę?"

7.Zapoznanie dzieci z budową parasola,znaczeniem oraz rodzajem parasoli
-wybieranie przez dzieci parasoli na deszcz,na słońce
-pokaz przez dzieci prawidłowego trzymania parasola nad głową(spacer dzieci po sali z parasolami)

8.Zabawa ruchowa "Deszcz i kałuże"
Dzieci przeskakują kałuże-gazety,a na hasło deszcz chowają się pod wyobrażonym parasolem i stukają rękami o podłogę wymawiając kap,kap

9.Ozdabianie przez dzieci wyciętych przez nauczyciela parasoli
-3latki przyklejają wycięte kawałki kolorowego papieru
-4,5 latki sami wycinają i naklejają kawałki kolorowego papieru

10.Porządkowanie miejsc pracy,sali.Ekspozycja i omówienie prac oraz podsumowanie zajęcia.

11.Zakończenie zajęć piosenką"Parasole"K.Artyniewicz
Stały parasole obok siebie w kącie,
jeden lubił chmury,drugi lubił słońce.
Ten parasol czarny na słońce narzekał,ten parasol w paski wciąż na słońce czekał.
Kłóciły się parasole ze sobą bez końca,
pokaż który był od deszczu,a który od słońca.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.