X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 7804
Przesłano:
Dział: Przedszkole

List do wiosny - utrwalenie charakterystycznych cech wiosny w zabawie i piosence

Zajęcia otwarte dla rodziców
prowadzone w grupie dzieci mieszanych

Temat: Utrwalenie charakterystycznych cech wiosny w zabawie i piosence

Cele:
dydaktyczne: Utrwalenie charakterystycznych cech wiosny.
Kształcenie uwagi, pamięci, spostrzegawczości
poprzez rozwiązywanie zagadek oraz zadań
poprzez rozwiązywanie zagadek oraz zadań
matematycznych.
Kształcenie poczucia rytmu.
Wyróżnianie głosek w nagłosie – dzieci starsze

wychowawcy: Wdrażanie dzieci do uważnego słuchania oraz
wykonywania poleceń nauczyciela.

Metoda:
słowna, oglądowa, zabawowa.
Forma:
zbiorowa, grupowa, indywidualna, zróżnicowana.

Przebieg zajęć:
> Powitanie rodziców
> Jaką mamy porę roku?
- wiosnę
> Po czym poznajemy, że jest wiosna?
-robi się coraz cieplej, przylatują ptaki z ciepłych krajów, kwitną pierwsze kwiaty...
Pani Wiosna przyniosła do przedszkola ,,List do dzieci”.
Zaraz go przeczytamy.

,,List od Wiosny do dzieci”

Drogie dzieci!

Przygotowałam dla Was 5 zadań. Zadania znajdują się w kopertach.
Musicie je odnaleźć w prawidłowej kolejności i wykonać.

ZADANIE 1
Wiosna zaprasza dzieci do krainy muzyki

1.Proszę zaśpiewać piosenkę pt. ,,Kle-kle boćku”.
I zwrotka – namalować rytm
II zwrotka - wyklaskać
III zwrotka – wytupać

2.ćwiczenia rytmiczne – reagowanie ruchem na dźwięki instrumentów.
> na dźwięki trójkąta – dzieci biegają na palcach
> na dźwięki tamburyna – dzieci maszerują
> na dźwięki bębenka – dzieci czworaku ją

3.Proszę zaśpiewać piosenkę pt. ,,Pierwiosnek”
-Powiedzcie, o jakich ptakach mówią słowa piosenki

ZADANIE 2
Wiosna zaprasza dzieci do krainy figur geometrycznych
1.Jak nazywają się te figury (figury znajdują się na tablicy: trójkąt, koło, kwadrat, prostokąt)?

2.Znajdź te figury w przedmiotach:
np. tablica – prostokąt
zegar – koło
dach – trójkąt itp.

3.Przyklej figury na kartce wg podanego wzoru – dzieci starsze;
Połącz ze sobą takie same figury i pokoloruj – dzieci młodsze

ZADANIE 3
Wiosna zaprasza dzieci do krainy gier
1.Na kostce znajdują się wiosenne kwiaty.
Zadaniem dzieci jest nazwać kwiat i powiedzieć jaką głoskę słyszą na początku wyrazu.
np.
tulipan - ,,t”
pierwiosnek - ,,p”
krokus - ,,k”

Możecie pokazać, jak wygląda ta literka (literki rozwieszone są po całej sali)
ZADANIE 4
Wiosna zaprasza dzieci do krainy zagadek

Namalujcie rozwiązania zagadek na kartce.
1) Mleczka nie piją, myszek nie jedzą,
Te bure kotki, co na drzewie siedzą.
bazie

2)Gdy śnieg zginie, kwiaty rosną,
To tę porę zwiemy........................
wiosna

3) Pióra biało – czarne, buciki czerwone,
uciekają przed nim żaby,
gdy idzie w ich stronę.
bocian

ZADANIE 5
Wiosna zaprasza dzieci do krainy matematyki

1. Wystukuję rytm 7 razy.
Dzieci mają policzyć na palcach tyle, ile razy wystukałam rytm.

2. Proszę teraz dzieci starsze do stolików.
Dzieci otrzymują karteczki z cyferkami od 1 do 5.
Zadaniem dzieci jest namalować tyle kółek, ile wskazuje cyferka.

3. Dzieci młodsze na dywanie układają przed sobą tyle kółek, ile jest prostokątów w zbiorze na tablicy (4)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.