X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 7491
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jedzie pociąg do krainy Przyjaźni, Dziwnego gościa, Dobrych słów i Dżemu bananowego - scenariusz zajęcia hospitacji diagnozujacej

SCENARIUSZ ZAJĘCIA HOSPITACJI DIAGNOZUJĄCEJ

Imię i nazwisko nauczyciela: Jolanta Storzyńska
Rodzaj zajęcia: rozwijające umiejętności społeczne, samodzielne rozwiązywanie zadań
Grupa: Smerfy, czteroletnia
Problematyka hospitacji: podejmowanie działań wychowawczych oraz ocena ich skuteczności
Temat zajęcia: „Jedzie pociąg do krainy Przyjaźni, Dziwnego gościa, Dobrych słów i Dżemu bananowego”- zabawa ruchowa
Zamierzone cele zajęcia:
- budowanie systemu wartości, w tym wychowywanie dzieci tak, żeby lepiej orientowały się w tym, co jest dobre, a co złe
- rozwijanie umiejętności społecznych dzieci, które SA niezbędne w poprawnych relacjach z dziećmi i dorosłymi
- kształtowanie czynności samoobsługowych

Cele szczegółowe:
Dziecko: - dostrzega różnice między dobrem a złem
- umie rozwiązywać własne problemy drogą dialogu, przeprosić, kiedy komuś wyrządzi krzywdę
- przestrzega zasady zgodnego życia w grupie
- samodzielnie ubiera się i rozbiera
- używa zwroty grzecznościowe
- integruje się z grupą i współpracuje z rówieśnikiem

PRZEBIEG ZAJĘCIA

I. Rejestr umiejętności opanowanych przez dzieci:
Dzieci wsiadają do pociągu przygotowanego z krzesełek i ruszają w drogę do pierwszego przystanku:
a) teatrzyk: „Kraina przyjaźni”- N. odgrywa rolę dwóch postaci: Frania i Olka, którzy się kłócą o tę samą zabawkę; następnie pyta dzieci: „Jak myślicie, co powinni zrobić nasi bohaterowie?” – prosi dzieci o przedstawienie sytuacji pozytywnej(naprowadza na „krzesełka porozumienia”)
b) pociąg zajechał do krainy „Dziwnego gościa”(postaci ubranej, wbrew panującym zasadom np. skarpetki na rękach jako rękawiczki, buty nie do pary, spódnica w miejscu swetra, itp.) – zadaniem dzieci jest zachowanie prawidłowych norm podczas ubierania się i rozbierania

II. Rejestr umiejętności opanowanych częściowo

a) pociąg zajechał do „Krainy dobrych słów” – N. z Franiem i Olkiem spotyka Drzewo dobrych manier i razem z pacynkami - zastanawia się: „Co to za drzewo z dziwnymi liśćmi?”(dzieci odpowiadają, że są to słowa np.: proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry i do widzenia). Razem analizują ilustracje obrazujące zwroty grzecznościowe.

III. Rejestr umiejętności, których kształcenie nauczyciel rozpoczyna

c) Pociąg zajechał do krainy „Dżemu bananowego” – N. wybiera dwoje dzieci do wspólnej zabawy. Za stolikiem klęczy jedno dziecko, a drugie klęka za nim. N. zakłada przez głowę pierwszego dziecka duży podkoszulek(pozostawiając ręce schowane w podkoszulku). Drugie dziecko wkłada ręce w wolne rękawy. Pierwszemu dziecku, podciągając koszulkę N nakłada na ręce szorty, skarpetki i buty. Następnie „poskładane dziecko” zaczyna jeść banana.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.