X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 7140
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawy graficzne - scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć
Przeprowadzanych przez Lidię Jurkowską W dniu 19.11.2009 w grupie 3,4 i 5 1.

~ Zajęcie przeprowadzone w oparciu o udział w „ warsztatach" na temat = „przygotowanie dziecka przedszkolnego do nauki pisania w formie zabaw graficznych" (udział w szkoleniu w dniu 9.11.2009)

Cele zajęć :
1. Sprawne rysowanie od strony lewej do prawej, rozwijanie fantazji i odwagi w rysowaniu

2. prawidłowe rozpoznawanie strony lewej i prawej, oraz położenia elementów w przestrzeni: u góry, na dole, z boku itp.,- usprawnianie orientacji przestrzennej.

3. rozwijanie sprawności manualnych niezbędnych przy późniejszej nauce pisania

4. integracja grupy przez wspólne zabawy
Pomoce:
Duże kartki - dla każdego dziecka (tekturki) Flamastry - dla każdego po 2

Przebieg zajęć:
1. Przed zajęciami ustawiam krzesełka w kręgu, zachowując pomiędzy nimi duże odległości (dzieci muszą mieć swobodę ruchu)

2. Zabawa „ Zrób to co ja"
Dzieci siadają na krzesełkach. Naśladują ruchy, gesty i mimikę nauczycielki marsz, podskoki, skłony, „ buźka" smutna i uśmiechnięta

3. Każde dziecko siada przed krzesełkiem na krzesełku ma tekturkę i 2 mazaki.
Rysowanie linii (dowolnych) od lewej do prawej (lewa- tu gdzie „słoneczko") Rysowanie linii z góry na dół innym kolorem) Dwoma rękami jednocześnie
- Łączenie punktów zrobionych „dziurkaczem" Pastelowanie „tła" tak aby powstał obrazek

4. Zabawa „Lusterka" - dzieci siedzą naprzeciwko siebie i robią „ minki" dotykają czoła, nosa, kolana itp.
- układają tekturkę : przed sobą, z boku krzesełka, nad głową, obok ręki itd.
Na zakończenie: dzieci omawiają swoje obrazki, (zorganizowanie wystawki prac) Mówią co narysowały. Zabawa improwizacyjno-ruchowa przy piosence „Pada deszcz" „ rysowanie" w powietrzu: =chmurek, deszczu (linie pionowe), domu (linie poziome)
stukanie palcami o podłogę itp.
Dziękuje wszystkim dzieciom za wspólną zabawę, chwaląc wszystkich imiennie! => Dzieci „zaznaczają" czy się im podobało zajęcie (rysują serduszko)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.