X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 6811
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Plaża - konspekt zajęć otwartych realizowanych wg programu własnego "Rękodzieło artystyczne - wykorzystanie darów natury oraz materiałów wtórnych"

GRUPA WIEKOWA: 3-LATKI.
TEMAT: „Plaża”.
CELE:
- kształtowanie umiejętności posługiwania się materiałem przyrodniczym i wtórnym,
- rozwijanie umiejętności plastycznych dziecka
- kształtowanie twórczej wyobraźni i ekspresji plastycznej
- doskonalenie sprawności manualnej
- poznanie nowych technik plastycznych.
METODY:
· słowna: rozmowa
· oglądowa: słuchanie muzyki
· działań praktycznych: malowanie

Rodzaje działalności plastycznej:
· kompozycje z różnych materiałów ( muszelek, piasku, makulatury)
· kompozycje płaskie

POMOCE:
· piosenka „Na plaży”- M.Jeżowskiej,
· piosenka „Piłki”,
· piosenka „Piłka Oli”,
· piasek,
· kartki,
· klej „Magik”,
· muszelki,
· stare gazety,
· słoneczka,
· farby plakatowe
· papierowe ręczniki plażowe.
· Przebieg zajęć:
1.Piosenka „Piłka Oli”.
Duża piłka w kropki złote
ciągle skakać ma ochotę.
Raz jest w górze , raz na dole
Do zabawy prosi Olę.
Ref: Ola, Ola , ola, la
Ola, Ola piłkę ma
Ola, Ola , ola, la.
Klaszcze w ręce raz i dwa, raz i dwa.
2.Duża piłka z grubym brzuszkiem,
czasem chowa się pod łóżkiem.
Czasem toczy się po stole
do zabawy prosi Olę.
Ref: Ola, Ola ...
3.Duża piłka figle płata.
Goni mamę, goni brata,
ale z Olą skakać woli ,
bo to przecież piłka Oli.
Ref: Ola, Ola ...

2.Zabawy z chustą animacyjną:
a) „Falujące morze”- uczestnicy zabawy trzymają chustę za uchwyty i starają się naśladować fale- łagodne lub bałwany morskie.
b) „Spacer po falach”- wybrana para dzieci spaceruje po chuście- falach morskich.
c) „Skacząca piłka”- uczestnicy zabawy starają się podczas robienia fal morskich, aby piłka nie wypadła poza morze- chustę.
d) „Łódki na morzu”- uczestnicy zabawy mocno naciągają chustę i dmuchają na zrobione z gazet łódki położone na chuście.
e)
3.Słuchanie wiersza A.Łady Grodzkiej„Słońce”. Wypowiedzi dzieci na temat wiersza.

4.Ćwiczenia płynności ruchów ręki poprzez rysowanie w powietrzu słońca, morskich fal, mew.

5. „Muszelkowe liczydełka”- każde dziecko otrzymuje po 3 muszle. Musi je przeliczyć i określić czy posiada tyle samo muszli co inne dzieci.

6.Objaśnienie sposobu wykonania prac plastycznych „Plaża” przy współudziale rodziców:
Malowanie morza farbką jasnoniebieską, posmarowanie klejem dołu kartki i wysypanie piaskiem, doklejenie muszelek, słoneczka z żółtego papieru, łódki z origami, prostokąta- ręcznika plażowego (praca plastyczna wykonywana podczas słuchania podkładu muzycznego z piosenką Majki Jeżowskiej „Plaża”).

7.Piosenka „Piłki”.
Małe, duże , duże, małe
Piłki są.
Każde dziecko duże, małe
Skacze z nią.
Hop. hop, hop /2x
Teraz duży skok.

8.Po zakończonych zajęciach wypełnianie ankiet przez rodziców na temat realizowanego programu plastycznego.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.