X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 6271
Przesłano:

What is she like? Personality description for intermediate students

Topic: What is she like?
Poziom nauczania: intermediate

Cele operacyjne lekcji:
Uczeń potrafi:
• opisywać osobowość osób
• stosować zasady wymowy w stopniu zapewniającym zrozumiałość wypowiedzi.
• używać nowo poznanych form leksykalnych
• samodzielnie korzystać ze słownika

Pomoce dydaktyczne:
• zdjęcia różnych osób wycięte z gazet, magazynów
• kserówki ze słownictwem
• słowniki

Formy pracy:
• praca w parach
• praca z cała klasą
• praca indywidualna

Metody i techniki pracy:
• Communicative Approach
• burza mózgów
• praca ze słownikiem
• wykorzystanie pomocy wizualnych
• wykonywanie powtórkowych ćwiczeń leksykalnych

Przebieg lekcji

Faza wstępna – warm up (5-10 min)

1. Rozpoczynając lekcję nauczyciel mówi kilka zdań o sobie. Następnie zwraca się do uczniów z pytaniem czy zgadzają się z takim opisem jego osobowości. Następuje krótka dyskusja.
2. Nauczyciel prosi uczniów, aby wymienili jak najwięcej przymiotników używanych przy opisie osobowości. Następuje burza mózgów.

Faza zasadnicza ( 25-30 min )

3. Nauczyciel rozdaje kserówki z nowym słownictwem (załącznik). Następuje faza zapoznania się z nowym słownictwem. Nauczyciel czyta kolejno wyrazy, a uczniowie powtarzają wyrazy ćwicząc wymowę.
4. Nauczyciel pokazuje uczniom zdjęcie wybranej osoby i zwraca się do uczniów: Look at the picture carefully and tell me what is the person like? Could you tell me anything about her personality? Uczniowie próbują opisać charakter osoby ze zdjęcia.
5. Nauczyciel prosi uczniów, aby dobrali się w pary. Nauczyciel rozdaje kolejne zdjęcia osób i prosi uczniów, aby je opisali wykorzystując nowo poznane słownictwo. Uczniowie wykonują zadanie na przemian. Następuje dyskusja w parach. Uczniowie mogą korzystać ze słownika. Nauczyciel monitoruje pracę uczniów.
6. Nauczyciel zadaje uczniom pytanie: What qualities do you most annoy in people? Jakie cechy charakteru najbardziej was irytują? Następuje dyskusja.
7. Nauczyciel zadaje uczniom kolejne pytanie: What qualities do you most admire in people? Jakie cechy charakteru najbardziej podziwiacie? Następuje dyskusja.
8. Nauczyciel wybiera jednego ucznia. Jego zadanie polega na opisaniu osobowości dowolnej osoby z klasy tak, aby pozostali mogli odgadnąć kto to jest. Po zakończonym zadaniu nauczyciel może wybrać kolejnego ucznia.

Faza podsumowująca (5 min)

9. Na koniec nauczyciel prosi o schowanie wszystkich materiałów z lekcji i następuje powtórka nowego słownictwa.

Praca domowa
Nauczyciel prosi uczniów, aby opisali osobę, która ich irytuje lub którą podziwiają.

Załącznik:
Personality

Positive: accurate, ambitious, brave, cheerful, clever, courageous, chatty, diligent, eloquent, easy-going, friendly, funny, generous, genuine, good-natured, hard-working, honest, intelligent, interesting, imaginative, kind, modest, outgoing, optimistic, patient, polite, responsible, romantic, self-confident, sensible, sociable, tactful, thoughtful, tidy, tolerant.

Negative: absent-minded, annoying, bad-tempered, big-headed, boring, carefree, clumsy, conceited, cheeky, cowardly, insecure, indecisive, impulsive, irritating, mean, moody, nervous, nosy, pessimistic, secretive, selfish, shy, silly, stubborn, stupid, tactless, thoughtless, untidy.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.