X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 5948
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęcia zintegrowanego w grupie dzieci młodszych - Zimo, baw się z nami

Tematyka kompleksowa: Zimo, baw się z nami!

Cele ogólne:
- zachowanie bezpieczeństwa podczas zabaw
- rozróżnianie pojęć: duży – mały

Cele operacyjne:
dziecko:
- wie, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i lodzie
- wie, co jest duże, a co małe

Środki dydaktyczne:
Zagadki o tematyce zimowej, ilustracje przedstawiające sporty i zabawy zimowe /przedstawiające sytuacje, w których dzieci zachowują się prawidłowo i nie prawidłowo/, ilustracje przedstawiające duże i małe sylwety /misie, kwiatki, bałwanki/, koła z papieru – różnej wielkości, niebieskie kartki, klej, mazaki, kredki.

Przebieg:

1. Nawiązanie do tematu – podsumowanie tygodniowych zajęć – rozmowa na temat znanych sportów i zabaw zimowych.
2. Rozwiązywanie zagadek o tematyce zimowej:

Niebo okryły chmury, gwiazdeczki lecą z góry. A chociaż takie małe, zakryją pole całe. / śnieg/

Miewa daszek z przodu, chociaż to nie domek. Chroni przed słońcem lub chłodem głowy chłopców i dziewczynek. / czapka /

Gdy mróz – szyję ci okryje. / szalik /

W czasie mroźnej zimy ręce wam chronimy. / rękawiczki /

Co to za woda, twarda jak kamień? Można na łyżwach ślizgać się na niej? / lód /

Szybko po lodzie niosą nas one, obie do butów są przyczepione. / łyżwy /

Choć nie mają kół, same pędzą w dół, ale musisz mieć sznurek, by je wciągnąć w górę. / sanki /

Jakie deski do nóg przypniesz, kiedy zima śniegiem sypnie? / narty /

Śniegowe góry po to usypane, żeby się miękko spadało z sanek. / zaspy /

Ze śniegu zrobiony, kapelusz na głowie. Zgadnij, kto to taki. Ja wiem, lecz nie powiem! / bałwan /

3. Przypomnienie o bezpieczeństwie podczas zabaw – rozmowy przy ilustracjach, jak należy się zachowywać, a jakie zachowanie jest nieprawidłowe.
Ustalenie zasad bezpiecznej zabawy:
- „Nie rzucamy twardymi śnieżkami”
- „Nie rzucamy śnieżkami w twarz”
- „Nie wrzucamy śniegu za ubranie”
- „Nie ślizgamy się na rzekach, jeziorach, stawach”
- „Nie zjeżdżamy z górki na jezdnię”
- „Nie czepiamy się przejeżdżających pojazdów”
„Bawimy się w miejscach bezpiecznych, specjalnie przygotowanych do zabawy”.
4. Zabawa ruchowa orientacyjno – porządkowa: „Płatki śniegu”
Dzieci – płatki śniegu wirują przy dźwiękach tamburyna. Gdy muzyka milknie – opadają na ziemię.
5. Rozróżnianie pojęć: duży – mały:
Porównywanie sylwet: misiów, kwiatków, bałwanków, określanie ich wielkości.
Porównywanie wielkości kół – przeliczanie kół / liczenie w zakresie sześciu /.
6. Układanie z kół sylwet dwóch bałwanków – małego i dużego / dopasowywanie odpowiednich kół.
7. Praca plastyczna – układanie na niebieskim tle sylwet dwóch bałwanków z kół, / takich jak na tablicy /, przyklejanie ich, dorysowywanie brakujących elementów.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.