X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 5943
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wielkanoc - konspekt zajęcia w grupie 3 - latków

Grupa : 3-latków
Obszar programu wychowania przedszkolnego :
- Edukacja kulturowo – estetyczna.
- Nabywanie umiejętności wyrażania słowami własnych
myśli i uczuć .

Temat Kompleksowy : Wielkanocne abecadło
Temat zajęcia : Przygoda zajączka wielkanocnego .

Cel ogólny : . - wspólne przeżywanie różnorodnych stanów emocjonalnych
związanych ze świętami Wielkanocnymi.
- poznawanie przez dzieci nowej formy na przekazanie bajki .
- - czerpanie radości z poszukiwania niespodzianek
zajączka wielkanocnego
. -wprowadzenie dziecka w świat wartości uniwersalnych
poprzez tworzenie otoczenia sprzyjającego przeżywaniu
radości świąt wielkanocnych

Cele operacyjne :Dziecko - poprzez uważne słuchanie nauczyciela wie jakie zadania ma zajączek wielkanocny.
- rozpoznaje i prawidłowo nazywa baranka zajączka , kurczaczka .
- potrafi naśladować gestami zwierzęta będące symbolami Wielkanocy .
- sprawnie szuka niespodzianek zajączka wielkanocnego .

Forma organizacyjna : grupowa
Indywidualna

Pomoce : bajka na oklejonym pudełku , koszyczki z barankiem , zajączkiem , kurczaczkiem , jajka z ukrytymi zwierzętami , stolik z wystrojem wielkanocnym , prezenty od zajączka .

Metody : słowna : rozmowa , opowiadanie , instrukcja słowna
czynnościowa : stawianie zdań do wykonania
percepcyjna : obserwacji i pokazu .

Przebieg zajęcia

1.Zaproszenie do wysłuchania bajki o zajączku wielkanocnym z wykorzystaniem kolorowej pudełkowej bajki .

2.Zabawa „Kto schował się w skorupce „- przyporządkowanie ukrytych zwierząt do poszczególnych koszyczków z barankiem , zajączkiem , kurczaczkiem .

3.Zabawa ruchowa „zaczarowane zwierzątka „- naśladowanie gestami sposobu poruszania baranka . kurczaczka i zajączka .

4.Rozmowa przy stolikach – wyjaśnienie jakie pokarmy powinny znaleźć się w koszyczku wielkanocnym.

5.Spacer po przedszkolu i poszukiwanie zajączka wielkanocnego i pozostawionych przez niego prezentów

Ewaluacja –pozytywne aspekty zajęcia to:- umiejętność uważnego słuchania opowiadania oraz rozpoznawanie baranka ,zajączka i kurczaczka .
- zaprezentowanie rodzicom warsztatu pracy nauczyciela oraz bezpośrednia obserwacja przez rodziców zachowania dzieci w grupie .

opracowała mgr Ewa Śledc

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.