X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 5810
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Buty duże i małe - scenariusz zajęcia w przedszkolu

Scenariusz zajęcia hospitowanego w grupie czterolatków

Temat tygodnia: Jak ubieramy się jesienią?
Temat: Buty duże i małe
Prowadząca: mgr Agnieszka Walczak
Obserwująca: XY
Dnia: 21. 11. 2008 r.

Cele ogólne:
utrwalanie w pamięci zapisu imienia
kształtowanie pojęć: dłuższe, krótsze, takiej samej długości, para
kształtowanie umiejętności określania części garderoby oraz jej cech zewnętrznych
rozpoznawanie i nazywanie kolorów

Cele operacyjne:

Dziecko:
identyfikuje brzmienie swego imienia z jego zapisem
rozumie znaczenie słowa para,
potrafi wymienić kilka rzeczy,które występują parami
porównuje długość swojej stopy ze stopo kolegi
używa określeń: dłuższe, krótsze, takiej samej długości
rozpoznaje i nazywa kolory

Metody:
elementy metody nauki czytania I. Majchrzak,
słowna: rozmowa
ćwiczeń praktycznych: zadania stawiane dziecku
samodzielnych doświadczeń: zabawowo- zadaniowa

Formy:
zbiorowa, binarna, indywidualna

Środki dydaktyczne:
wizytówki w kształcie stóp, magnetofon, płyta CD z nagraniem tanecznej muzyki, buty, rękawiczki

Przebieg zajęcia:

1. Ślady - sprawdzenie obecności metodą Ireny Majchrzak.
Dzieci spacerują po sali i szukają śladów (wizytówki z imionami), które zostawiły ich stopy.

2.Oglądanie i opisywanie wyglądu własnych stóp i butów.
- określanie ich koloru, wielkości, kształtu

3.Zabawa dydaktyczna: Opis pantofelka, który zgubiła modelka.
Nauczycielka zbiera od dzieci pantofle i ustawia je w rzędzie. Omawia kolejno wybranego buta. Zadaniem dzieci jest rozpoznanie, o którym bucie opowiada.

4.Mierzenie stóp w parach.
Porównywanie wielkości i długości. Używanie określeń: dłuższe, krótsze, takiej samej długości.

5.Wymienianie i szukanie rzeczy występujących parami.
Dzieci określają najpierw części ciała, które są po dwie, a następnie wyszukują w sali przedmioty występujące parami.

6.Zabawa dydaktyczna: Para, nie para.
- wskazanie przez dzieci podwójnych części ciała – par ( oczy, uszy, ręce, nogi)
- wyjaśnienie przez nauczycielkę znaczenie słowa para.
- obieranie butów i rękawiczek do pary według kolorów, liczenie par: dzieci dostają po jednej rękawiczce i biegają po sali przy muzyce. Podczas przerwy w muzyce, na sygnał ( tamburyn )zatrzymują się i szukają osoby, która ma rękawiczkę do pary; potem tańczą w parach.

7.Zabawa ruchowa: Tańczące części ciała.
Nauczycielka podaje nazwę części ciała, a dzieci prezentują podczas muzyki taniec: dłoni, nóg, kolan, stóp, łokci itp. Na przerwę w muzyce następuje zmiana część ciała.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.