X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 550
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęć "Gdy wiosna na świecie"

Cele ogólne:

- doskonalenie umiejętności dodawania

- usprawnianie narządów mowy poprzez ćwiczenie warg i języka

- rozwijanie myślenia twórczego, przełamywanie schematów w myśleniu

- doskonalenie słuchu fonematycznego

- integracja grupy, wspólna zabawa



Cele operacyjne:

- dziecko potrafi dodawać do 9

- dziecko potrafi odtworzyć dźwiękiem rytm

- dziecko zna cechy charakterystyczne dla wiosny (kolory, kwiaty)

- dziecko potrafi współpracować grupie



Forma pracy:

- zbiorowa, w grupach



Metody pracy:

- czynna- zadania stawiane do wykonania

- oglądowa- pokaz, obserwacja

- słowna- wyjaśnienia nauczyciela



Środki dydaktyczne:

- klamerki, płyta z muzyką, rymowanki matematyczne, dziwne nuty, kolorowe papierki



Grupa:

- 5-6 latków


Przebieg zajęć:

1. Powitanie „Popatrz w prawo, popatrz w lewo i uśmiechnij się, do wspólnej zabawy zapraszamy cię …”



Widziałam ślady w przedszkolu, chodźmy zobaczyć co to za ślady. Pod śladami znajdują się litery, ułożenie z nich napisu ,,Graj w zielone”.

2. Słuchanie muzyki radosnej „wiosennej” z zamkniętymi oczami. Określanie przez dzieci charakteru wysłuchanego utworu. Z jakimi kolorami kojarzy się ten utwór.



3. Jaką porę roku przywodzą na myśl te kolory?

Układanie z liter napisu „wiosna radosna”. Wypowiedzi na temat „Dlaczego wiosna jest radosna”

4. Zabawa ruchowa „Kwiatki”

Pani Wiosna budzi dzieci, każdego dotykając kwiatkiem, dzieci wolno wstają „rozkwitają” jak kwiatki.

5. Oglądanie świata przez kolorowe papierki celofanowe. Opowiadanie swoich
wrażeń.

6. Zagadki pani Wiosny:

Przyszła wiosna do lasku

Z kluczykiem przy pasku

A te kluczyki brzęczące

To kolorowe kwiaty pachnące



Rosną tu dwa zawilce i trzy krokusy

Oblicz proszę ile kwiatków wyszło

Spod zimowych pierzynek ?



Stąpa wiosna po łące

Zbiera kwiaty pachnące

Ma dwie stokrotki, cztery tulipany

Powiedz z ilu kwiatków

Zrobi wiosna bukiet pachnący ?



Siedziały cztery jaskółki

Na sosnowej gałązce

Jeszcze pięć przyleciało

Ile teraz jaskółek będzie

Z gałązki spoglądało ?





W ogrodzie na grządce

Rosło pięć słoneczników pięknych jak słońce

Obok malwa wysoka i dumna

Ile kwiatków podziwia Mela

Gdy zagląda do ogrodu co niedziela ?





Oto mysia jest rodzinka

Mama, tata, córka Klementynka

Dziś są urodzinki myszki Klementynki

Przyszły dwie babcie i kuzynka

Już w komplecie jest rodzinka

Ile myszek z tej rodzinki

Jest na urodzinach Klementynki?



Na wysokim niebie słońce mocno świeci

Na podwórku z radością bawią się dzieci

Jest tu z nami Kasia, Zosia, Janka

Wiesia, Marysia i Zuzanka

Wszystkie wesoło tańczą, radośnie śpiewają

Powiedz z ilu osób kółeczko powstało?



Chodzi wiosna po lesie

Promyki słońca w koszach niesie

Dwa kosze ma dla kwiatków

Trzy dla trawki

Trzy dla leśnej zwierzyny

Ile koszy przyniosła wiosna dla leśnej rodziny?



Dzieci słuchając rymowanek odpowiednio przypinają klamerki na sznurku, dodają.( Rymowanki te odnalazłam w czasopiśmie ,,Nasz Czas")

Udzielają odpowiedzi na zawarte w wierszykach pytania

7. Zabawa ruchowa „Słoneczko” – dzieci łapią się za ręce i tworzą „promienie” słońca, obracają się raz w jedną, raz w drugą stronę.

8. Koncert wiosenny

Dzieci śpiewają sylabę „la” zgodnie z podanym schematem

długo krótko

głośno cicho

dzieci wypowiadają ustalony dźwięk, gdy nauczyciel wskazuje kropkę

9. Dzieci zostają podzielone na cztery grupy.

Otrzymują na dużych arkuszach niedokończone kwiaty, dorysowują brakujące elementy według własnej fantazji.

10.Omówienie prac. Podziękowanie za zajęcia

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.