X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 541
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców: "Podróż do krainy kolorów"

Grupa: mieszana

Cele ogólne:
- rozwijanie spostrzegawczości i logicznego myślenia,
- rozwijanie umiejętności współpracy w zespole, komunikowania się,
- stwarzanie rodzicom możliwości obserwacji swojego dziecka podczas zajęć,

Cele operacyjne:
Dziecko:
- potrafi odczytać obrazki – symbole,
- ze zrozumieniem odczytuje wyrazy i zdania,
- zna kolory: żółty, czerwony, niebieski, zielony,
- uczy się zabawy z rodzicami, odczuwając radość,
- potrafi rozwiązywać zagadki,
- poprawnie przelicza w zakresie 10,
- rozpoznaje figury geometryczne: koło, kwadrat, prostokąt, trójkąt,
- potrafi segregować przedmioty wg koloru, wg kształtu,
- koloruje obrazek używając różnych kolorów.

Pomoce: napisy: „Kraina żółta”,
„…czerwona”, „…niebieska”, „…zielona”; 2 obrazki:
kolorowy i czarno – biały; obrazki – symbole (słońce, ser, rak, serce, truskawka, chmura, trawa, choinka, listek, żaba); zdania, wyrazy i obrazki do nich; obrazki do zagadek dla rodziców (mydło, buty, kredki, nożyczki, itp…); figury geometryczne; obrazki do kolorowania.

Przebieg:

1. Powitanie gości – „posyłamy całuski”, zabawa
integracyjna „dzieci – rodzice”: taniec w parach przy muzyce, w przerwie wszyscy się witają poprzez podanie ręki.

2. Oglądanie i porównywanie dwóch obrazków: kolorowego i czarno – białego, wypowiedzi dzieci nt „jaki byłby świat bez kolorów?”

3. „Pociągiem do krainy kolorów…” – dzieci
otrzymują szarfy w 4 kolorach, ustawiają się każde do swojego (wg koloru szarfy) „wagonu”.

4. W krainie żółtej:
• Wyszukiwanie obrazka – symbolu do danego koloru (np. słońce,
ser…), przypinanie go na tablicy,
• Zabawa ruchowa „czarowanie bajbajanie – niech się każdy żółtą pszczółką stanie…”
• Dobieranie zdania(6-l.), wyrazu (5-l.) do odpowiedniego obrazka,
wymienianie elementów obrazka (3-4-l.).

5. W krainie czerwonej:
• Wyszukiwanie obrazka – symbolu,
• Zabawa ruchowa „czarowanie… niech się każdy czerwonym rakiem stanie”
• Zabawy z rodzicami:
„zagadki”- rodzice otrzymują obrazki i układają zagadki, dzieci odgadują co jest na obrazku; zabawa w parach „ile kropek na twoich plecach?” – liczenie w zakresie 10;
zabawa „prawda czy fałsz” – rodzice układają zdania
– dzieci odgadują czy są prawdziwe (nagradzając brawami), czy fałszywe
(podnosząc czerwony kartonik);

6. W krainie niebieskiej:
• Wyszukiwanie obrazka – symbolu,
• Zabawa ruchowa „czarowanie… niech się każdy niebieską
piłką stanie”
• Zabawy figurami geometrycznymi: każda grupa segreguje figury wg koloru swojej szarfy, potem wg kształtu.

7. W krainie zielonej:
• Wyszukiwanie obrazka – symbolu,
• Zabawa ruchowa „czarowanie… niech się każdy zieloną żabką stanie”
• Kolorowanie obrazka kredkami świecowymi, malowanie tła farbami,
• Wspólne oglądanie wykonanych prac.
8. „Powrót pociągiem do przedszkola” – pożegnanie rodziców.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.