X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52827
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień Pluszowego Misia. Scenariusz uroczystości przedszkolnej

SCENARIUSZ UROCZYSTOŚCI
„ DZIEŃ PLUSZOWEGO MISI "

Opracowanie uroczystości : mgr Renata Hajduk,
Napisanie scenariusza inscenizacji: mgr Renata Hajduk
Prowadzenie: mgr Renata Hajduk

Temat: „Dzień Pluszowego Misia” – teatrzyk dla dzieci „ Miś Łakomczuch” – kształtowanie nawyków zdrowego żywienia, poznanie zawodu lekarza, zaakcentowanie roli pluszowego misia w życiu każdego dziecka.
Cele ogólne:
- kształtowanie nawyków zdrowego żywienia
- poznanie zawodu lekarza
- zaakcentowanie roli pluszowego misia w życiu każdego dziecka
- poznanie historii powstania pluszowego misia;
- zachęcanie do sięgania po literaturę dziecięcą

Pomoce:
- Ogłoszenie, stroje do teatrzyku, rekwizyty pluszowe misie, tekst historii powstania pluszowego misia, płyty z nagraniami wykorzystanych podczas uroczystości piosenek ( „ Miś pluszowy” - Forma, „Tulinki „ Mały miś”, odgłosy karetki, odgłosy lasu)

I. Przygotowanie uroczystości:
1. Wykonanie ogłoszenia o uroczystości zorganizowanej w przedszkolu ;
2. Przygotowanie scenariusza i podkładu muzycznego;
3. Przygotowanie rekwizytów, strojów do występu oraz scenografii;
4. Powiadomienie dzieci o konieczności przyniesienia na uroczystość własnego ulubionego misia pluszowego;

Przebieg uroczystości:
II. Przebieg uroczystości:
1. Powitanie przybyłych na uroczystość dzieci. Dzieci przychodzą z ulubionym misiem.
Prowadząca - Serdecznie witam wszystkie zgromadzone tu dzieci, oraz ich miłych gości.
Kochane dzieci, podnieście swoje misie wysoko, i na trzy, cztery powiedzcie imię swojego misia ( dzieci równocześnie na głos wypowiadają imię swojego misia).

Pluszowe misie to wyjątkowa zabawka, zawsze gotowa by nas przytulić i pocieszyć, historia powstania pluszowego misia jest tak samo wyjątkowa jak każdy pluszowy miś, otóż 115 lat temu w Stanach Zjednoczonych prezydent Theodore, będąc na polowaniu ocalił życie małego niedźwiadka. To zdarzenie opisał dziennikarz w swojej gazecie dodając do artykułu zdjęcie zrobione przez wybitnego fotografa. Gdy ten artykuł przeczytał właściciel fabryki zabawek i zobaczył zdjęcie ślicznego niedźwiadka postanowił wyprodukować takiego misia. Od tego dnia pluszowy miś stał się ulubieńcem dzieci na całym świecie. Wszystkie dzieci chciały go przytulić i mieć blisko i tak jest aż po dziś dzień.
2.Wspólne zaśpiewanie piosenki„ Miś pluszowy”, ilustrując jej tekst ruchem, wykorzystując w tym celu przyniesioną maskotkę. Prowadząca pokazuje ruchy wykonywane przez dzieci.
A teraz kochane dzieci zapraszamy was na teatrzyk o takim właśnie niedźwiadku

3. Scenariusz przedstawienia „ Miś łakomczuszek i jego chory brzuszek”

Osoby: narrator- czyta opowiadanie( może być leśne zwierzątko), Tata miś, Mama miś, Mały miś, Lekarz .

Na środku sceny domek rodzinki misiów. Stół, krzesła, kuchenka, łóżeczko dla misia. W tle odgłosy lasu.

Narrator:
Dawno, dawno temu, za górami za lasami w pewnym Lesie mieszkały trzy misie. Mama miś, Tata miś i Mały miś. Rodzice spełniali wszystkie zachcianki Małego misia.

Tata miś– mój syneczku ukochany, co byś zjadł na śniadanie?

Mama miś- może owsiankę z bananem?

Mały miś- Chcę lody...tort z cukrową różą,
I cukierków pysznych bardzo, bardzo dużo!

Mama miś- Ależ misiu!
Trzeba zjeść coś pożywnego!
Ze zdrową witaminką.
Może kanapkę z masłem , sałatą szynką?
A może mleczko i gotowane jajeczko?

Mały miś- Nie, nie, nie- ja czekolady chcę
I duże lody od samego rana
Dla ochłody!

Tata miś- Ależ synku, gdzie witaminy?!
One potrzebne są dla zdrowia!
I dla siły.

Mały miś- A ja słodycze chcę!
Co mi smakuję dobrze wiem !

Narrator: Niczego rodzice misiowi odmówić nie potrafili, więc co chciał pod nosek mu postawili. A Mały miś, co dziennie, na każdy posiłek zjadał cukierki, lizaki i lody! Nie chciał on warzyw, nie pił on wody! Miś łakocie zajadał do woli, aż tu nagle krzyczy i płacze, że go bardzo brzuszek boli.

( gdy narrator opowiada mały miś je słodycze, odsuwa od siebie warzywa i wodę, a rodzice dostawiają smakołyki, po czym wstaje łapie się za brzuszek i płacze)

Mały miś: mamusiu, tatusiu chyba jestem chory, oj, oj, jak mnie brzuszek boli!

Mama miś: syneczku kochany, co ci dolega, może chcesz lody lub czekoladowego mleka?
( mama głaska misia po głowie)
Mały miś: oj nie, na samą myśl aż mnie mdli. ( miś zasłania łapkami usta)
Tata miś: ja po lekarza zaraz zadzwonię! ( tata miś podnosi słuchawkę i wykręca numer 112) Halo 112, dzwonię z ulicy Leśnej 7, mój syn skarży się na ból brzucha, to nagły przypadek, nic nie je i płacze. Proszę o pomoc! Wzywam lekarza.

Narrator: podjechała karetka na sygnale, z karetki lekarz wyszedł i co sił biegnie do domu rodziny misiów. ( w tle słychać sygnał karetki, lekarz w białym ubraniu i akcesoriami pojawia się na scenie.

Lekarz: witam cię misiu, oj jakiś blady, źle ty wyglądasz, zbadać cię muszę. Zajrzę do gardła, dotknę twój brzuszek, sprawdzę odruchy, czy prawidłowe. Podnieś no misiu tu prawą nogę.

Mały miś: ciężko mi podnieś nogę do góry, bo misie są bardzo grube z natury.

Lekarz: Oj misiu, misiu, powiedz no szczerze czy ty w naturze widziałeś zwierzę, które objada się słodyczami, no powiedz prawdę tak między nami?

Mały miś: ja już nie będę, bo mam ich dość!

Lekarz: drodzy rodzice małego misia to zalecenie moje na dzisiaj:
Lekarstwo gorzkie przez 7 dni!, woda do picia, słodkiego nic!
Zalecam także wizytę u dentysty, bo zęby czarne baaardzo fatalne!
Na koniec jeszcze, gdy wydobrzeje, duuużo spacerów, siedzenia niewiele!

Narrator: pożegnał się lekarz z domownikami zostawił receptę z zaleceniami. Minęło dni siedem miś poczuł się lepiej.
Nastał poranek, nasz miś prosi o śniadanie.

Tata miś– mój syneczku ukochany, co byś zjadł na śniadanie?

Mama miś- Chcesz lody...tort z cukrową różą,
I cukierków pysznych bardzo, bardzo dużo?

Mały miś- Nie, nie, nie! Muszę zjeść coś zdrowego!
Może owsiankę z bananem? Może kanapkę z masłem , sałatą szynką?
A może mleczko i gotowane jajeczko?

Mały miś: a po śniadaniu ząbki umyję i na długi spacer pójdziemy dziś!
Mama miś: oj na lepsze zmienił się mój Mały Miś

Narrator: I tak kończy się bajeczka o Misiu łakomczuszku. Już pan doktor nie znajdzie słodyczy w jego brzuszku.

Narrator, lub inni aktorzy mogą zadać dzieciom kilka pytań dotyczących bajki. Za dobre odpowiedzi dziecko dostaje np. jabłko.
Np.

1. Co Mały miś lubił jeść najbardziej?
2. Dlaczego Mały miś się rozchorował?
3. Gdzie zadzwonił Tata miś, pod jaki numer?
4. Kogo wezwał Tata miś?
5. Co dolegało misiowi ?
6. Czym zajmuje się lekarz?
7. Co zalecił lekarz małemu misiowi?
8. Kto to jest dentysta?
9. Dlaczego powinniśmy jeść warzywa owoce, jajka, pić mleko, soki?
10. Co powinniśmy zrobić, gdy zjemy słodycze?

Zabawa ruchowa na zakończenie spotkania
Tulinki „ Mały miś” poprowadzenie zabawy przez prowadzącą.

Zakończenie uroczystości.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.