X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52663
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W naszym ogródeczku - historyjka obrazkowa połączona z założeniem ogródka w sali

Scenariusz zajęć dydaktycznych w przedszkolu w grupie dzieci 3-letnich
Temat zajęć: „W naszym ogródeczku” – historyjka obrazkowa połączona z założeniem ogródka w sali

CELE OPERACYJNE
- dz. uważnie słucha opowiadania czytanego przez nauczyciela;
- dz. układa obrazki wg kolejności zdarzeń usłyszanych w opowiadaniu;
- dz. próbuje opowiedzieć historyjkę przedstawioną na ilustracji;
- dz. zna czynności oraz czynniki wpływające na wzrost roślin;
- dz. bierze aktywny udział w zakładaniu ogródka w sali.

FORMA PRACY: zbiorowa, indywidualna
METODY PRACY:
Czynna: problemowa, praktycznego działania,
Słowna: rozmowa, historyjka obrazkowa
Oglądowa: pokaz, obserwacja, historyjka obrazkowa
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: opowiadanie nauczyciela, historyjka obrazkowa, tamburyno ilustracje przedstawiające narzędzia ogrodnicze i czynniki wpływające na wzrost rośliny, doniczki, ziemia, nasiona, miski, łopatki,
PRZEBIEG
1. „Ogródek” – zagadki słowno-obrazkowa. Nauczyciel czyta zagadkę jednocześnie odsłaniając obrazek. Dzieci rozwiązują zagadkę oraz nazywają co przedstawia obrazek.

2. „ W naszym ogródeczku” – historyjka obrazkowa
Nauczyciel opowiada dzieciom krótką historyjkę, a zadaniem dzieci jest ułożenie ilustracji wg odpowiedniej kolejności zgodnie z opowiadaniem..
3. „Robimy porządki” – zabawa ruchowo-naśladowcza. Nauczyciel wyjaśnia przebieg zabawy. Następnie gra na tamburynie, a dzieci biegają po dywanie. Kiedy tamburyno ucichnie dzieci zatrzymują się, a nauczyciel pokazuje obrazek przedstawiający wybrane narzędzie ogrodnicze. Zadaniem dzieci jest naśladować ruchy wykonywane podczas pracy tym narzędziem. Zabawa powtarzana jest 3 razy. Na każde zatrzymanie nauczyciel pokazuje inny obrazek.

4. „Kwiaty rosną” – burza mózgów. Na tablicy wisi ilustracja kwiatka oraz odwrócone obrazki przedstawiające czynniki wpływające na wzrost roślin. Nauczyciel pyta dzieci co jest potrzebne roślinie do wzrostu, a dzieci podają pomysły. Następnie wspólnie je weryfikują, odwracając obrazki . Wybrane dzieci umieszczają obrazki w określonych miejscach na ilustracji kwiatka.

5. „Zakładamy zielony ogródek” – działanie praktyczne. Na stole są przygotowane pojemniki z ziemią, doniczki i łopatki. Nauczyciel zaprasza dzieci do przygotowanego miejsca pracy i wyjaśnia na czym polega ich zadanie. Dzieci napełniają doniczki ziemią, następnie każdy sadzi jedną cebulkę oraz chętne dzieci sieją aksamitki. Wybrane dzieci podlewają zasadzone i zasiane rośliny.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.