X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52197
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zdrowo i kolorowo - scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć

Data:14.05.2024 r.
Grupa: ,,Sówki’’(3-latki)
Miejsce: sala przedszkolna
Czas trwania zajęć: 15 min.
Nauczyciel wychowania przedszkolnego: Marta Malec
Wiodąca aktywność: zajęcia matematyczne.
Temat: Zdrowo i kolorowo.

Cele główne:
- rozwijanie umiejętności przeliczania w zakresie 3,
-porównanie liczebności zbiorów,
-rozwijanie sprawności ruchowej;
-rozwój mowy;
- rozwijanie ekspresji artystycznej.

Cele operacyjne:
Dziecko:
- przelicza jabłka,
-porównuje liczbę jabłek w zbiorach,
- reaguje ruchem na muzykę:
-uczestniczy w ćwiczeniach ruchowych;
- wypowiada się swobodnie na dany temat;
-utrwalenie nazw kolorów;
- kształtowanie świadomości ciała;
-kształtowanie umiejętności czekania na swoją kolej w zabawie.

Środki dydaktyczne:
-tablica demonstracyjna, odtwarzacz płyt CD, nagranie muzyki relaksacyjnej, kolorowe obręcze, jabłka (odmiany w barwie czerwonej, żółtej i zielonej),wiersz: ,,Pan Zajączek’’ W. Żaby-Żabińskiej, woreczki gimnastyczne, pudło, bębenek
Formy pracy:
-indywidualna,
-grupowa.

Metody pracy:
- elementy metody: E. Gruszczyk- Kolczyńskiej i E. Zielińskiej -,,Dziecięca matematyka’’;
-aktywizujące;
-oglądowe;
-słowne.

Przebieg zajęć:
1.Powitanie dzieci.
2.Zabawa ruchowo-naśladowcza- Pan Zajączek ( z wykorzystaniem wiersza W .Żaby Żabińskiej).
N. recytuję wiersz. Dzieci z pomocą N. naśladują ruchem treść wiersza.
Pan zajączek myje łapki
Bo są jeszcze nie umyte
Myje pyszczek, myje szyję,
Bo wybiera się z wizytą.
Lecz najdłużej myje uszy,
Bo ma uszy bardzo długie:
Wodą, mydłem, mydłem, wodą,
Najpierw jedno, potem drugie.

3.,,Burza mózgów’’- Po co jemy owoce?

4.Pogadanka na temat roli owoców w żywieniu człowieka.
5. ,,Jabłka, do skrzyni’’– zabawa orientacyjno-porządkowa.
Dzieci stoją w rozsypce. Na podłodze pomiędzy dziećmi leżą woreczki gimnastyczne (tyle samo, ile jest dzieci). Jedno uderzenie w bębenek N. jest sygnałem do rozpoczęcia spaceru. Gdy dzieci usłyszą dwa uderzenia w bębenek, ich zadaniem jest zabranie woreczka i umieszczenie go w pudełku.
6.Praca z ilustracją.
7. Magiczne pudełko- zabawa matematyczna.
Dziecko wyciąga z pudełka jedno jabłko. Mówi jakiego jest ono koloru i odkłada na wyznaczone miejsce. N. umieszcza jabłka w obręczach. Zadaniem dziecka jest przeliczenie jabłek w danym zbiorze oraz porównanie liczebności zbioru (przy użyciu słów: ,, mniej’’ lub ,,więcej’’).
8.Ćwiczenia relaksacyjno- oddechowe.
Dzieci kładą się na dywanie na plecach i swobodnie oddychają (wdech-nosem, wydech- ustami) przy dźwiękach muzyki relaksującej.
9.Podziękowanie i zakończenie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.