X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51941
Przesłano:

Zdrowy styl życia - mapa myśli. Scenariusz zajęć

Cele ogólne:
•Kształtowanie prawidłowych nawyków prozdrowotnych
•kształtowanie umiejętności samodzielności w myśleniu oraz działaniu

Cele operacyjne:
•Podaje propozycje definicji zdrowia
•Wyjaśnia, co to jest „mapa myśli”, jakie są zasady jej tworzenia
•Ustala, co wpływa na zdrowy styl życia
•Wybiera obrazki przedstawiające pozytywne aspekty dla zdrowia i przykleja je na planszę „mapy myśli”
•biega po sali zwracając uwagę na bezpieczeństwo
•przelicza sylaby w słowach
•reaguje na przerwę w muzyce
•Ustala zagrożenia dla zdrowia
•Wybiera obrazki przedstawiające zagrożenia dla zdrowia i przykleja je na planszę
•Ustala skutki niewłaściwego stylu życia
•Wybiera obrazki przedstawiające skutki niewłaściwego stylu życia
•Wybiera obrazki przedstawiające pozytywne działania dla zdrowia
•Zgodnie współpracuje w grupie
•Przykleja obrazki na karton

Przebieg:
1.Ustalenie definicji zdrowia. Dzieci podają swoje propozycje definicji zdrowia. Nauczyciel pyta dzieci jak rozumieją pojęcie zdrowia?
2.Prezentacja „Mapy myśli”. Dzieci słuchają objaśnień nauczyciela. Nauczyciel prezentuje planszę pt. „Żyję zdrowo”.
Wyjaśnia na czym polega tworzenie „Mapy myśli”
3.Układanie „Mapy myśli” nt. „Żyję zdrowo” -ustalenie aspektów zdrowego stylu życia Dzieci zastanawiają się czy obrazek przedstawia aspekt zdrowego stylu życia i przyklejają go na planszę.
4.Zabawa ruchowa „Ile sylab” Dzieci swobodnie poruszają się po sali, na pauzę w muzyce podskakują tyle razy ile jest sylab w wypowiedzianym słowie przez nauczyciela.
5.Ustalenie zagrożeń dla zdrowia. Dzieci zastanawiają się, czy obrazek przedstawia aspekt zagrażający zdrowiu i przyklejają na planszy. Nauczyciel pyta dzieci, co może zagrozić zdrowiu.
6.Ustalenie skutków niewłaściwego stylu życia Dzieci zastanawiają się czy obrazek przedstawia sytuacje dotyczącą skutków nieprzestrzegania zdrowego stylu życia i przyklejają je na planszę. Nauczyciel pyta dzieci, jakie mogą być skutki nieprzestrzegania zdrowego stylu życia.
7.Ewaluacja – wykonanie plakatu techniką kolażu pt. „Żyję zdrowo” – praca w grupach 4 osobowych. Dzieci wybierają i przyklejają obrazki, przedstawiające pozytywne działania dla zdrowia. Nauczyciel rozdaje kartony i wycinki z kolorowych czasopism.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.