X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51938
Przesłano:

Elementy crossfitu dla każdego jako aktywna forma spędzania czasu wolnego. Scenariusz zajęć otwartych z crossfitu

Scenariusz zajęć otwartych z crossfitu.
Zajęcia otwarte prowadzone są raz w roku szkolnym dla chłopaków szkoły podstawowej klas V- VIII. Celem głównym zajęć jest przygotowanie uczniów do zwiększenia wydolności własnych organizmów, a także wzmocnienie całego układu kostnego, który jest ważnym elementem rozwoju całego organizmu młodego człowieka.
Temat: Elementy crossfitu dla każdego jako aktywna forma spędzania czasu wolnego.
Miejsce ćwiczeń: Boisko szkolne
Liczba ćwiczących: 12 uczniów
Formy pracy: indywidualna, zespołowa.
Przybory: skakanki, pachołki,liny,ciężarki.
Prowadzący: Piotr Haberla
Cel główny: poznanie podstawowych ćwiczeń crossfitowych.
Cele operacyjne w zakresie:
Sprawność motoryczna: uczeń kształtuje koordynację wzrokowo-ruchową,
poczucie przestrzeni oraz rozwija szybką reakcję,
Umiejętności: potrafi dokładnie wykonać ćwiczenie, dostosować intensywność ćwiczeń do swoich zdolności, wykonać poprawnie całą serię ćwiczeń.
Część wstępna
Organizacja zajęć Powitanie grupy, sprawdzenie przygotowania, podanie zadań do wykonania
Uczniowie stają w szeregu w celu odliczenia grupy. Rozgrzewka. Ćwiczenia w ruchu:
Wymachy i krążenia rąk na przemian, wymachy nóg na przemian co trzy kroki, skip A potem
C, podskoki na jednej nodze i obunóż, przeplatanka raz noga prawa raz lewa, krok odstawano
dostawny najpierw prowadzi noga prawa potem lewa. Uczniowie ćwiczą po obwodzie boiska do koszykówki.

Część główna
Przygotowanie 6 stacji do ćwiczeń obwodowych. Objaśnienie sposobu oraz czasu wykonywania danej stacji. Omówienie zasad bezpieczeństwa podczas ćwiczeń.
Uczniowie zwracają uwagę na dokładność wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Przestrzegają obowiązującego czasu podczas wykonywania danej stacji.
Podział grupy na pary. W przypadku nieparzystej liczby ćwiczących, parę tworzy nauczyciel z pojedynczym uczniem.
Rozpoczęcie ćwiczeń ,które odbywają się po obwodzie boiska do koszykówki. Zmiana stacji po wykonaniu danego ćwiczenia, oraz zakończenia czasu przeznaczonego na jedną stację ćwiczeń.
Prowadzący zwraca uwagę na poprawność wykonywania ćwiczeń, systematyczność oraz technikę.
Pierwsze ćwiczenie polega na podnoszeniu ciężaru ponad swoją głowę ,stojąc w szerokim rozkroku, druga stacja to intensywna praca na skakance. Trzecia stacja polega na poruszaniu grubymi linami, na jak najwyższej wysokości od podłoża. Czwarta stacja to wykonywanie padów, z równoczesnym wstawaniem i wyskokiem do góry. Piąta stacja to wykonywanie pompek na specjalnych uchwytach, a szósta stacja to wykonywanie brzuszków w rozkroku.

Część końcowa
Ćwiczenia rozciągające i uspokajające. Uczniowie w parach wykonują ćwiczenia
zaproponowane przez uczniów. Korzystamy z propozycji uczniów. Zakończenie zajęć.
Sprzątnięcie sprzętu sportowego. Omówienie wykonywanych ćwiczeń z samooceną uczniów.
Uczniowie nie tylko oceniają siebie ale i współćwiczących

prowadzący: Haberla Piotr

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.