X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51883
Przesłano:
Dział: Języki obce

Jobs - wprowadzenie słownictwa. Scenariusz lekcji języka angielskiego dla klasy 5.

1. Etap edukacyjny i klasa: szkoła podstawowa - klasa V.

2. Przedmiot: język obcy nowożytny – angielski.

3. Temat zajęć: Jobs (zawody) - wprowadzenie słownictwa.

4. Czas trwania zajęć: 45 minut.

5. Cel ogólny zajęć:
Wprowadzenie słownictwa dotyczącego wykonywania określonych zawodów.

6. Cele szczegółowe zajęć:
PPII1-I.4 uczeń zna słownictwo z zakresu praca (np. popularne zawody i związane z nimi czynności i obowiązki, miejsce pracy, wybór zawodu);
II1-IV.1 uczeń opisuje ludzi, zwierzęta, przedmioty, miejsca i zjawiska;
PPII1-IV.2 uczeń opowiada o czynnościach, doświadczeniach i wydarzeniach z przeszłości i teraźniejszości.

7. Metody i formy pracy
Metody pracy:
komunikacyjna, ćwiczenia przedmiotowe, gry dydaktyczne
Formy pracy:
zbiorowa (z całą klasą), indywidualna, w parach

8. Środki dydaktyczne:
ćwiczenia własne na stronie quizzizz.com, ćwiczenie interaktywne na stronie www.livewoksheets.com, filmiki na stronie YouTube.pl

9. Przebieg zajęć:

Aktywność nr 1
1. Przywitanie się.
2. Przedstawienie celu lekcji.
3. Odwołanie do aktualnej wiedzy uczniów - zapytanie, jakie zawody znają po angielsku i zapisanie ich na tablicy.

Aktywność nr 2
1. Przedstawienie nowych zawodów - za pomocą filmiku
https://www.youtube.com/watch?v=XFb6PiBuAJ8
- uczniowie powtarzają nazwy zawodów i zapisują je do zeszytu wraz z polskim tłumaczeniem.
2. Uczniowie uzupełniają ćwiczenie online odnośnie zawodów:
https://www.liveworksheets.com/w/en/english-second-language-esl/79864
3. Nauczyciel wpisał na kole fortuny na platformie https://www.classtools.net/random-name-picker/ przed lekcją przymiotniki opisujące zawody, np. boring, tiring, interesting, dangerous, creative, easy. Za pomocą koła losuje dany przymiotnik, a zadaniem uczniów jest dobranie do niego odpowiedniego zawodu. Można również przygotować dwa koła na dwóch osobnych kartach przeglądarki - na jednym losować przymiotniki, a na drugim imię ucznia, który będzie odpowiadał.
4. Uczniowie zapisują do zeszytów 3 zdania z wybranymi zawodami, np. A nurse's job is tiring. A fireman's job is dangerous.

Aktywność nr 3
1. Ćwiczenie ustne w parach: wybrany uczeń wybiera w myślach jeden z poznanych zawodów, zadaniem drugiego ucznia jest odgadnięcie tego zawodu - w formie pytań "Do you ...?" (np. Do you work at the hospital? Do you work with animals? Do you wear a uniform?)
2. Uczniowie wspólnie ustnie rozwiązują quiz, który wyświetla nauczyciel: https://youtu.be/1oxb7WRuijw

Aktywność nr 4
1. Podsumowanie lekcji - indywidualne wykonywanie quizu na stronie https://quizizz.com/admin/quiz/5fb04e7fd5f7d6001bb8216a i sprawdzenie siebie.
2. Krótkie odpowiedzi uczniów: Czego się dzisiaj nauczyłem/am?
3. Nagrodzenie plusami najbardziej aktywnych uczniów.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.