X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51826
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Czego więcej, czego mniej? - zajęcia finansowane przez fundację Mbank

LICZBA WYCHOWANKÓW: 25 (6 lat)
CZAS TRWANIA: 45 minut
CELE OGÓLNE:
- rozbudzanie zainteresowania dzieci matematyką;
- przedstawienie korzyści płynących z edukacji matematycznej

CELE SZCZEGÓŁOWE
DZIECKO:
- rozpoznaje znak <, > i =;
- porównuje liczebność zbiorów;
- angażuje się w gry dydaktyczne.

METODY:

- metody samodzielnego dochodzenia do wiedzy: gra dydaktyczna
- metody ćwiczebne: realizacja zadań wytwórczych

FORMY: grupowa oraz indywidualna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
• karty domino;
• skrzynka Montessori;
• dzwoneczek;
• karty z cyframi/liczbami.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Przywitanie z uczniami.
2. Poproszenie uczniów aby podzieli się na grupy według zasady, np. chłopcy i dziewczynki, dzieci z jasnymi włosami i ciemnymi, dzieci które mają rodzeństwo i bez i oszacowywanie przez dzieci w której grupie jest ich więcej, a w której mniej.
3. Wprowadzenie znaków <, > oraz =. Wytłumaczenie dzieciom ich na zasadzie „krokodyla”, który jest głodny i zawsze zjada większą ilość.
4. Ćwiczenia ze znakami w praktyce – porównywanie za pomocą znaków <, > i = (układanych z ciał uczniów) z pomocą klocków ze skrzynki Montessori.
5. Wojna: Domino rozdzielamy między dwóch graczy, którzy odsłaniają po jednej płytce i
zliczają kropki. Kto ma ich więcej zabiera płytki.
6. Mniejsza, większa: Układamy w stos karty na stole. Gracze losują i odkrywają po jednej
karcie. Kolejną kartę losuje prowadzący i pyta : "mniejsza czy większa?". Dzieci przewidują,
jaka będzie następna karta w stosunku do tej, którą mają. Jeśli odpowiedzą dobrze otrzymują
punkt.
7. Wyciszenie – zabawa podaj dzwoneczek.
8. Ewaluacja zajęć – zapytanie uczniów co im najbardziej się podobało, co chcieliby powtórzyć na kolejnych zajęciach.
9. Podziękowanie uczniom za udział w zajęciach, zakończenie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.