X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51781
Przesłano:
Dział: Języki obce

I'd prefer cheese - rozmowa o preferencjach. Scenariusz lekcji języka angielskiego, kl. VI

1. Etap edukacyjny i klasa: szkoła podstawowa - klasa VI

2. Przedmiot: język obcy nowożytny – angielski.

3. Temat zajęć: I'd prefer cheese - rozmowa o preferencjach.

4. Czas trwania zajęć: 45 minut

5. Cel ogólny zajęć:
Uczeń poznaje i stosuje zwroty związane z wyrażaniem swoich preferencji.

6. Cele szczegółowe zajęć:
PPII1-I.5 - uczeń zna i stosuje słownictwo z zakresu życie prywatne (czynności życia codziennego, określanie czasu, formy spędzania czasu wolnego, styl życia)
PPII1-IV.5 - uczeń opisuje upodobania;
PPII1-VI.5 - uczeń wyraża swoje upodobania, intencje i pragnienia, pyta o upodobania, intencje i pragnienia innych osób;

7. Metody i formy pracy
Metody pracy:
komunikacyjna, ćwiczenia przedmiotowe, gry dydaktyczne
Formy pracy:
zbiorowa (z całą klasą), indywidualna, w parach

8. Środki dydaktyczne:
materiały własne na stronie e-podręczniki, ćwiczenia na stronie wordwall.net oraz quizzizz.com, podręcznik English Class A2 wyd. Pearson

9. Przebieg zajęć:

Aktywność nr 1
1. Przywitanie się.
2. Przedstawienie celu lekcji.
3. Rozgrzewka językowa - uczniowie oglądają filmik i wskazują, którą opcję z dwóch wybraliby:
https://youtu.be/8-tNnGErKKo

Aktywność nr 2
1. Wprowadzenie do tematu - przeczytanie dialogu z podziałem na role - na stronie
https://moje.epodreczniki.pl/dolacz/371432
- krótka rozmowa na temat treści dialogu
- rozmowa na temat obrazków - zdjęć dotyczących dialogu
2. Uzupełnienie ćwiczenia dotyczącego poznanych zwrotów (ćw. 1) -
https://moje.epodreczniki.pl/dolacz/371432
3. Praca samodzielna: Zapisanie w zeszycie 2 pytań i odpowiedzi związanych z poznanymi zwrotami (ćw. 2) - https://moje.epodreczniki.pl/dolacz/371432

Aktywność nr 3
1. Praca w parach: ustne odegranie dialogów na wybrane przez uczniów tematy (jedna osoba zadaje pytanie, druga odpowiada)
2. Ćwiczenie poznanych zwrotów na https://quizizz.com/admin/quiz/5faee96c89c1b4001ca9eb7c

Aktywność nr 4
1. Informacja zwrotna - napisanie krótkiej odpowiedzi na https://answergarden.ch/1543696: czego się dzisiaj nauczyłem / jakie zwroty zapamiętałem?
2. Zadanie pracy domowej: zad. 1-3 str. 52 w zeszycie ćwiczeń (utrwalenie dzisiejszego tematu).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.