X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51753
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Moje przedszkole. Scenariusz zajęć integracyjnych w przedszkolu

Scenariusz zajęć integracyjnych „Moje Przedszkole”

Scenariusz zgodny z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego (Dz.U.2017, poz. 356).

Grupa: Słoneczka
Wiek: 5, 6- latki
Liczba dzieci w grupie: 16
Data: wrzesień 2022 r.
Czas realizacji: 25 minut
Opracowała: Aleksandra Komar

Cele ogólne:

• Poznanie innych dzieci w grupie przedszkolnej.
• Poznanie wychowawcy.
• Nawiązywanie relacji koleżeńskich.
• Integracja grupy.

Cele szczegółowe:

• Podaje swoje imię rówieśnikom ze swojej grupy przedszkolnej.
• Bierze udział we wspólnych zabawach ruchowych.
• Pokonuje nieśmiałość podczas zabaw grupowych.
• Zachowuje zasady bezpieczeństwa- nie wbiega w inny dzieci, zachowuje ostrożność podczas zabaw ruchowych.
Metody:
- czynna,
- słowna

Środki dydaktyczne:
Kolorowe pióra gęsie, płyta CD z muzyką i odtwarzacz płyt CD, chusta animacyjna, tamburyno, etykietki minek do ewaluacji zajęć.

Przebieg zajęć:

1. Rozpoczęcie zajęć pląsem powitalnym „Dzień dobry, witam was”.
2. Zabawa ruchowa „Skaczemy, jak piłeczki” ( dzieci podskakują zgodnie ze słyszanym rytmem wybrzmiewanym na instrumencie muzycznym przez nauczyciela).
3. „Powiedz swoje imię”- dzieci przedstawiają się kończąc zdanie: „Mam na imię... i lubię...”.
4. Zabawa z wykorzystaniem chusty animacyjnej: „Zamiana miejsc” (podczas gry na instrumencie przez nauczyciela dzieci falują chustą, kiedy muzyka milknie i nauczyciel wydaje polecenie: „zmieniają miejsce dzieci, które lubią...” dzieci, których dotyczy to zdanie zmieniają miejsce przy chuście przebiegając pod nią).
5. "Piórkowe masażyki”: dzieci dobierają się w pary, siadają siadem skrzyżnym w parach naprzeciw siebie. Jedno dziecko w parze dostaje od nauczyciela dwa kolorowe piórka, którymi zgodnie z instrukcją nauczyciela i zgodnie ze słyszaną muzyką/ rytmem przesuwa po ramionach i głowie dziecka siedzącego naprzeciw. Po chwili dzieci zamieniają się rolami i przekazują piórka drugiej osobie w parze. Zabawę powtarzamy.
6. Ewaluacja zajęć: Dzieci otrzymują zielone- uśmiechnięte minki i czerwone- smutne minki. Nauczyciel prosi, aby dzieci wybrały jedną minkę ( zieloną lub czerwona) w zależności, czy im się zajęcia podobały, czy nie i włożyli tą minkę do pudełka przygotowanego przez nauczyciela.
7. Zakończenie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.