X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51601
Przesłano:
Dział: Świetlica

Ptasia stołówka

Tematyka obserwacji: Pomóż zwierzętom przetrwać zimę - kształtowanie postaw
prospołecznych wśród uczniów.
Nauczyciel: Agnieszka Pomarańska
Przedmiot: Zajęcia świetlicowe.
Poziom nauczania: Pierwszy poziom edukacyjny.
Temat: Ptasia stołówka.
Cele lekcji:
Ogólne:
-uwrażliwienie uczniów na potrzeby ptaków zimą,
- kształtowanie postawy opiekuńczej wobec ptaków,
- rozwijanie zainteresowań przyrodniczych,
- rozwijanie własnej ekspresji twórczej.
Operacyjne:
Uczeń:
- potrafi rozpoznać i wymienić gatunki ptaków, które zimują w Polsce,
-rozumie potrzebę dokarmiania zwierząt, gdy trudno jest zdobyć pożywienie w naturalny
sposób,
-podaje przykłady pokarmów, którymi można karmić ptaki, a które mogą im zaszkodzić,
-rozwija sprawność manualną wykonując pracę plastyczną z materiałów papierniczych,
-potrafi współpracować w zespole.
Metody nauczania: pogadanka, poglądowa - pokaz ilustracji, pokarmów dla ptaków,
metoda praktycznego działania - wykonanie pracy plastycznej.
Formy pracy: indywidualna, grupowa, zbiorowa.
Środki dydaktyczne: brystol, kolorowy papier, szablony, klej, nożyczki, pudło z przysmakami zwierząt, ilustracje ptaków, książka ze zdjęciami
Data: 15.12.2022
Przebieg zajęć:
Faza wstępna:
1.Wpisanie dzieci na listę obecności.
2. Powitanie.
3.Przedstawienie tematu zajęć.
Faza realizacyjna:
1.Rozmowa kierowana na temat pory roku i trudności w zdobywaniu pożywienia
w warunkach naturalnych przez ptaki.
2.Pogadanka na temat ptaków zimujących w Polsce – pokaz ilustracji.
3.Omówienie ptasich specjałów - czym karmimy, a co może zaszkodzić ptakom.
4.Praca przy stolikach- wykonywanie pracy plastycznej przedstawiającej karmnik.
5.Objaśnienie w jaki sposób wykonać plakat - przykleić szablony i złożyć ptaszki z figur geometrycznych.
6.Pomoc nauczyciela podczas pracy uczniów.
7.Porządkowanie miejsc pracy po zakończonych zajęciach
Faza podsumowująca:
1.Przypomnienie przez nauczyciela najważniejszych informacji, które padły podczas lekcji,
o tym, że o ptakach trzeba pamiętać całą zimę i dokarmiać je systematycznie najlepiej w tym
samym miejscu.
Podsumowanie:
1. Nauczyciel wiesza prace w wyznaczonych do tego miejscach.
2 Zachęca do wykonania własnych mini - karmników z rolek po papierze toaletowym lub
wytłaczankach po jajkach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.