X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51599
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień bałwana

1.TEMAT KOMPLEKSOWY: Utrwalamy bezpieczne zachowania podczas zabaw na śniegu.
2.TEMAT ZAJĘCIA: „Dzień bałwana”
3.GRUPA: BIEDRONKI 3,4 – latki
5.CEL GŁÓWNY: Zapoznanie dzieci z formami spędzania wolnego, czasu zimową porą. Zabawy sensoryczne z wykorzystaniem śniegu.
6.CELE SZCZEGÓŁOWE (dziecko):
a.odpowiada na pytania nauczyciela,
b.z uwagą słucha nagrania,
c.wie, że zabawy na śniegu powinny odbywać się z daleka od ulicy,
d.wie,że śnieg jest zimy i topi się podczas ogrzania
e.przelicza w zakresie 1- 3,
f.wykonuje pracę plastyczną
g.próbuje mówić całymi zdaniami
7.METODY:
a.podająca – objaśnianie zadań, instruktaż,
b.praktycznego działania – zabawa ruchowa, praca plastyczna
c.problemowa – rozmowa na zabaw na śniegu
d. utrwalania zachowań i przyzwyczajeń – segregowanie ilustracji
8.FORMY PRACY:
a.z całą grupą
b.indywidualna
9.ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
a.płyta z nagraniami
b.sylwety i ilustracje na tablicę
c.kolorowe kartki
d.koła w 3 kształtach
e.klej
f.kredki
g.wata
h.śnieg
11.PRZEBIEG ZAJĘCIA:

1.Powitanie się wszystkich uczestników zajęcia słowami piosenki „Wszyscy są witam Was”.
2.Zabawa wyciszająca. „Co ukrywa się w wiaderku” – sprawdzanie rękami zawartości wiaderka, próby opisania i nazwania rzeczy znajdującej się w środku – śnieg.
3.Zabawa badawcza. Próby odpowiedzenia na pytanie: „Jaki jest śnieg?”(zimny) i Co się stanie ze śniegiem, kiedy go ogrzejemy? - odstawienie wiaderka w pobliże kaloryfera.
4.Wysłuchanie piosenki o 10 bałwankach. Rozmowa na temat treści piosenki. Nazwanie zabaw i sportów zimowych znanych dzieciom. Uwrażliwienie ich na miejsce zabawy zimą – z daleka od ruchu drogowego.
5.Zabawa muzyczno – ruchowa „Kulaj kuleczkę” – przygotowanie dłoni do pracy plastycznej.
6.„Mój bałwan” – przeliczanie z dziećmi kul śniegowych w trzech rozmiarach. Przeliczanie w zakresie 1-3, wyznaczenie kuli największej i najmniejszej. Układanie kul wg wzoru, domalowanie guzików, oczu i nosa. Zorganizowanie wystawy prac.
7.„Co stało się ze śniegiem?” – oglądanie zawartości wiaderka, stwierdzenie, że śnieg się roztopił. Wyjaśnienie dzieciom, że śnieg pada tylko w porze zimowej dlatego, że jest zimno i się nie roztapia w deszcz.
8.Zakończenie zajęć. W zależności od pogody, wyjście do ogrodu przedszkolnego celem ulepienia bałwana.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.