X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51518
Przesłano:
Dział: Rewalidacja

Moja wyspa samotności. Konspekt zajęć rewalidacyjnych

Temat: Moja wyspa samotności

Cel ogólny: Rozwijanie umiejętności społecznych – wyrażania własnych przemyśleń.

Założone cele operacyjne
Uczeń:
-komunikuje swoje potrzeby,
-ćwiczy umiejętności swobodnego komunikowania swoich myśli,
-trenuje umiejętność wyrażania swoich potrzeb,
-dostrzega zalety bycia samemu ze sobą,
-rozumie i wykonuje ćwiczenia zgodnie z instrukcją podaną przez
nauczyciela.

Zaplanowane metody:
-praktycznego działania,
-elementy treningu umiejętności społecznych,
-elementy terapii ręki,
-elementy integracji sensorycznej.

Usprawniane funkcje:
-społeczne,
-emocjonalne.

Tok zajęć
1.Część wstępna:
Przedstawienie uczniowi tematu, celu i planu zajęć.
Uczeń rozpoczyna zajęcia od wykonania ćwiczeń wspomagających koncentrację uwagi z wykorzystaniem:
-planszy ,,zapamiętaj jak najwięcej’’ (wyd. Harmonia)
-planszy ,, oburęczne stuki-puki’’ (wyd. Harmonia)
-układanka edukacyjna ,,kolorowe kulki’’
2. Część główna:
-nauczyciel rozpoczyna część główną zajęć od pytania kierowanego do
ucznia: wymień skojarzenia ze słowem SAMOTNOŚĆ...
-nauczyciel przedstawia uczniowi zdjęcia osób samotnych znajdujących się w różnych sytuacjach, zadaniem ucznia jest wskazanie czy samotność występuje w kontekście ,,pozytywnym'' czy ,,negatywnym'' oraz uzasadnić swoją odpowiedź.
- ,,moja wyspa samotności'' - zadaniem ucznia jest przygotowanie swojej wyspy w taki sposób, by pokazując ją, można było odpowiedzieć na poniższe pytania:
Jakie miałaby strefy?
Co by się na niej znajdowało?
Jak wyglądałby jego dom na niej?
Jak wyglądałby jego dzień?
Jakie miałby obowiązki?
Jakie miałby przyjemności?
3. Podsumowaniem zajęć jest karta praca z przysłowiem ,,Jak cię widzą, tak cię piszą''.
4. Nauczyciel kończy zajęcia ćwiczeniem wspomagającym refleks wykorzystując grę ,,Gra pozorów'' wyd. (Nasza Księgarnia)
5. Podziękowanie za udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.