X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51498
Przesłano:
Dział: Języki obce

Mein Zimmer. Konspekt lekcji języka niemieckiego

KONSPEKT LEKCJI Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
UMIEJĘTNOŚCI PONADPRZEDMIOTOWE
• umiejętność komunikowania się w języku ojczystym i w języku obcym,
• umiejętność posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi,
• umiejętność pracy zespołowej, kompetencje społeczne i obywatelskie
• kompetencje matematyczne
• umiejętności uczenia się
• świadomość i ekspresja kulturalna
WYMAGANIA OGÓLNE
Uczeń posługuje się podstawowym zasobem środków językowych umożliwiającym realizację wymagań ogólnych w zakresie tematów rodzina, dzień powszedni, mój dom, mój pokój. Uczeń rozumie wypowiedzi ze słuchu: reaguje na polecenia; rozumie znaczenie zwrotów dnia codziennego oraz intencje rozmówców, rozpoznaje rodzaje sytuacji komunikacyjnych, oraz samodzielnie formuje krótkie wypowiedzi w języku niemieckim. Uczeń współdziała w grupie, korzysta z technologii informacyjno-komunikacyjnej.
TREŚCI NAUCZANIA
Uczeń zna materiał leksykalno-gramatyczny związany z wyposażeniem wnętrz oraz opisem domu. Zna i stosuje poprawnie rodzajniki w bierniku i celowniku.
CELE LEKCJI/ ZAJĘĆ
Uczeń:
• zna i stosuje słownictwo z rozdziału 6, w szczególności: słownictwo dotyczące opisu pokoju i domu
• zna formy i zasady użycia poznanych form gramatycznych. Poprawnie stosuje je w zadaniach gramatycznych (czasowniki nieregularne, czasowniki rozdzielnie złożone, przyimki z biernikiem i celownikiem)

METODY I FORMY PRACY:
Praca w grupach, metoda pracy: Lernen an Stationen, odgrywanie ról.
ŚRODKI DYDAKTYCZNE/ POMOCE:
Karty pracy, filmiki.
Przebieg zajęć
1. Powitanie uczniów i sprawdzenie listy obecności.
2. Sprawdzenie zadania domowego (opis pokoju- film lub makieta)
3. Utrwalenie materiału za pomocą gier i zabaw językowych.
- Uczniowie pracują w grupach ich zadaniem jest odnaleźć ukryte w różnych miejscach zadania interaktywne i rozwiązać je za pomocą telefonu (kody QR)
- Ćwiczenie sprawności mówienia w parach ( opis obrazka)
- Ćwiczenie rozumienia sytuacji komunikacyjnych, znaczenia zwrotów dnia codziennego oraz zwrotów dotyczących opisu pokoju – film Nico’s Weg i ćwiczenia do filmu.
- Rozwiązywanie kart pracy z ćwiczeń.

4. Zakończenie zajęć i pożegnanie uczniów.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.