X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51372
Przesłano:
Dział: Języki obce

Clothes and accessories. Scenariusz lekcji języka angielskiego

Scenariusz lekcji z języka angielskiego w kl.IV

Temat lekcji: Clothes and accessories.
Klasa : IV
Czas trwania lekcji: 45 minut
Cel ogólny:
Uczeń poznaje nazwy ubrań, akcesoriów oraz obuwia. Stosuje je w wypowiedzi pisemnej i ustnej.
Cele operacyjne:
Uczeń:
 zna nazwy niektórych nazw odzieży, obuwia oraz akcesoriów;
 potrafi przeczytać, wypowiedzieć i wskazać nowo poznane słownictwo ;
 potrafi opisać w co jest ubrany;
 potrafi opisać ubiór innej osoby ( kolegi, koleżanki)
Metody pracy: praca z podręcznikiem, kartami pracy, słuchankami ( wydawnictwo Express Publishing), tablicą interaktywną ( aplikacja LiveWorksheets), kanałem edukacyjnym w serwisie YouTube, zeszytem ćwiczeń.
Formy pracy: indywidualna, grupowa
Środki dydaktyczne:
Podręcznik i ćwiczenie, zeszyt przedmiotowy, komputer, tablica multimedialna z dostępem do Internetu, karty pracy.

Przebieg lekcji:

Część Przebieg Uwagi
Wprowadzenie
5min. 1. Powitanie
2. Sprawdzenie listy obecności
3. Podanie tematu lekcji
4. Sprawdzenie pracy domowej
5.Rozmowa wstępna z uczniami - o czym będziemy się dziś uczyć?
3. Nauczyciel prosi uczniów o otworzenie podręcznika i przedstawia cel lekcji.

Część Zasadnicza
35min. 1. Wprowadzenie nowego słownictwa: hat, scarf, gloves, socks, etc.
Uczniowie słuchają słownictwa, następnie powtarzają słowa wypowiadane przez speakera.
Uczniowie przepisują słowa do zeszytu oraz tłumaczą ze słowniczka.

2. Wyświetlenie filmiku z serwisu YouTube.
Uczniowie słuchają, powtarzają wypowiadane słowa.
3. Uczniowie rozwiązują karty pracy przygotowane przez nauczyciela.
4. Wprowadzenie nowego wyrażenia: I'm wearing....
Uczniowie opisują osoby przedstawione na obrazku, następnie czytają swoje opisy.
5. Uczniowie opisuja swój ubiór.
6. Uczniowie uzupełniają kartę pracy przygotowaną przez nauczyciela.
7. Wykonywanie przez uczniów ćwiczeń na tablicy interaktywnej.

8. Wyświetlenie filmu z serwisu You Tube pt. Fashion show Podręcznik strona 102

https://vipclub.egis.com.pl/pl/main

Zad.1 str.102

https://www.youtube.com/watch? v=upLd2zxY2mo

Zad.2 str. 102

Zad.3 str.102

https://www.liveworksheets.com/worksheets/en/English_as_a_Second_Language_(ESL)/Clothes/Clothes_and_colours_hy520470om
https://www.youtube.com/watch?v=ZkIzvwfvpGg
Podsumowanie
5min 1. Nauczyciel zadaje pracę domową z ćwiczeniówki.
2. Zgadywanka: nauczyciel opisuje ubiór jednej osoby a uczniowie zgadują której. Zeszyt ćwiczeń: Ćw. 1,2 str. 40

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.