X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 51283
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Nabywanie umiejętności czytania metodą Domana. Scenariusz zajęć w przedszkolu

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W PRZEDSZKOLU: NABYWANIE UMIEJĘTNOŚCI CZYTANIA METODĄ DOMANA

Temat zajęcia: Zabawy wyrazami.
Prowadząca: Renata Kowalczyk
Grupa: 5 lub 6 latków

Cele główne: -Rozpoznawanie wyrazów. -Koncentracja na czynności. -Kojarzenie wyrazu ze słowem.

Cele szczegółowe: -Usprawniać narządy artykulacyjne. -Ćwiczyć koordynację wzrokowo – słuchowej. -Kształcić umiejętność słuchania ze zrozumieniem. -Wzmocnić więź pomiędzy rówieśnikami. -Cierpliwe oczekiwanie na swoją kolej.

Metody : słowne, oglądowe, czynna oraz metoda Domana

Formy pracy : zbiorowa, indywidualna.
Pomoce dydaktyczne: wizytówki z imionami dzieci, kartoniki z napisami, obrazki z przedmiotami, wycięte wyrazy do naklejania, klej, zeszyty, zabawki.
Przebieg zajęć:
1. „Taniec przyklejaniec” – zabawa na powitanie.
https://www.youtube.com/watch?v=bkEHK47buMY
2.Prezentowanie kart
Nauczyciel wraz z dziećmi siedzi na dywanie. Dzieci siedzą w półokręgu przed
nauczycielem. Nauczyciel prezentuje wyrazy na kartach - pojedynczo pokazuje karty
dzieciom i odczytuje na głos zapisane na nich wyrazy.
3. Ukrywanie kart w sali
Nauczyciel informuje dzieci, że schował w sali (pokazuje orientacyjne miejsce) karty
spośród tych, które wcześniej prezentował. Zadaniem dzieci jest odnalezienie tych kart.
Kto odnajdzie kartę, siada z nią na dywanie. Nauczyciel zbiera od dzieci karty, siada
przed nimi na dywanie i dokonuje prezentacji, tj. pokazuje pojedyncze karty i odczytuje
na głos widniejące na nich wyrazy.
4. Losowanie kart
Nauczyciel trzymając karty (z poprzedniej zabawy) odwraca je tekstem do dołu, tworzy z kart wachlarz. Następnie podchodzi do dzieci siedzących na dywanie i prosi ich po kolei o wylosowanie karty. Dziecko, które wylosowało kartę, pokazuje ją grupie, a nauczyciel odczytuje
znajdujący się na niej wyraz na głos.
5. Dopasowywanie kart do przedmiotów
Dzieci trzymają w rękach karty, które wylosowały w poprzedniej zabawie. Nauczyciel
prosi dzieci, aby ułożyły karty przy przedmiotach, które nazywa wyraz z karty.
6. Ewaluacja zajęcia- dzieci, którym podobały się zajęcia, uśmiechają się i wesoło machają do nauczyciela.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.