X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 5095
Przesłano:
Dział: Języki obce

Scenariusz lekcji języka niemieckiego dla klasy VI: Unser Sieger - Nasz zwycięzca. Poznanie nazw części ciała

2h
Podręcznik „Der, die, das Neu” M. Krawczyk, L. Zastąpiło

Cele lekcji:
Wiadomości – uczeń zna nazwy części ciała, potrafi określić ich cechy

Umiejętności – uczeń potrafi wskazać usłyszane części ciała, potrafi utworzyć liczbę mnogą rzeczownika od podanego słownictwa, potrafi użyć przymiotnik w funkcji orzecznika

Postawy – uczeń potrafi na lekcji współpracować z nauczycielem i innymi uczniami

Treści programowe: uczeń potrafi nazwać części ciała, potrafi opisać części ciała człowieka, rozumie

Metody pracy: słuchanie, powtarzanie, nazywanie i wskazywanie poznanych części ciała
Formy pracy: praca indywidualna, w parach, praca z całą grupą

Przebieg lekcji

Faza wprowadzająca (10 min):

Sprawdzenie pracy domowej.
- Utrwalenie poznanych wiadomości- przypomnienie poznanych przymiotników.
- Wysłuchanie z kasety nazw części ciała i rozszyfrowanie ich zapisanych w lustrzanym odbiciu w podręczniku str.56
- Prezentacja nowych słówek, nazywających części ciała na tablicy.

Faza realizująca (15 min)

• Wysłuchanie i uzupełnienie rymów – ćwiczenie B1 str. 92
• Wpisanie do krzyżówki nazw poszczególnych części ciała, utrwalenie słownictwa.
• Gra utrwalająca słownictwo: Simon sagt: Beruhre deine Nase!
Uczniowie wskazują podaną przez nauczyciela część ciała, uczeń który się pomyli siada : Du bist aus!
Faza ćwiczeniowa (10 min):
• Tworzenie liczby mnogiej od podanych rzeczowników, nazw części ciała (przeczytanie l.mn. załącznik nr.1, tworzenie l.mn. zał nr.2)
• Opis smoka przy pomocy podanego słownictwa: zał. nr.1
• Opowiadanie o wyglądzie części ciała zwycięzcy: Wie ist seine Nase? - Seine Nase ist lang.

Faza podsumowująca (10 min)

Podsumowanie nowopoznanych wiadomości – n-l wskazuje obrazki z częściami ciała i zadaje pytania: Was ist das? Uczniowie udzielaja odpowiedzi.
Ustna ocena pracy uczniów, zadanie pracy domowej / ćw. B2 str. 93, ćw. B4 str. Sabina Wiśniewska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.