X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50787
Przesłano:
Dział: Świetlica

W świecie teatru

Cele główne:
1) Zapoznanie z teatrem jako miejscem sztuki i kultury;
2) Rozwijanie zainteresowań teatralnych.
Cele szczegółowe:
Uczeń:
1. Zna słownictwo związane z teatrem;
2. Potrafi wymienić nazwy zawodów związanych z teatrem;
3. Potrafi wyjaśnić znaczenie pojęć: sufler, inspicjent, afisz, kurtyna, reżyser itd.
4. Umie określić na czym polega praca „ ludzi teatru”
5. Zna wystrój teatru.
Metody:
• pogadanka,
• praktyczno-zadaniowa.
Formy:
• indywidualna,
• grupowa.
Środki dydaktyczne:
• wiersz J. Kulmowej ,,Teatr żywy”, kostka mimiczna, rekwizy z bajek,

Przebieg zajęć:
1. Faza wstępna:
• Przywitanie z dziećmi, zachęcenie do aktywnego udziału w zajęciach.
• Przedstawienie tematyki, przypomnienie zasad obowiązujących w czasie zajęć.
• Wyjaśnianie pojęć związanych z wystrojem teatru: aktor, scena, kurtyna, sufler, kukiełka, pacynka.
2.Faza główna:
• Prezentacja wiersza J. Kulmowej -Teatr żywy
A w teatrze
wszystko inaczej.
Tu naprawdę żyje to, na co patrzę.
Aktor,
Co króla gra,
wcale nie jest za szybą ze szkła. .
Ta aktorka
Widzi mnie na pewno,
chociaż jest złotowłosą królewną.
I ten książę,
piękny jak westchnienie,
jest o krok ode mnie – choć na scenie.
Więc nie wierzę,
Że jak wyjdą za kulisy,
to królewna czarnowłosa będzie,
książę – łysy.
Bo jeżeli nie za szkłem,
nie na taśmie,
to ta bajka musi być
tutaj właśnie.
Dla mnie,
przy mnie
dzieją się te dziwy.
Kocham teatr, bo jest inny.
Żywy.
• Zabawy z kostką mimiczną.
Dzieci rzucają kostką mimiczną; pokazują minę jaka wyszła na kostce, a potem wszystkie ja naśladują. Następnie nazywają emocje przedstawione na danej twarzy
obrazka.
• Zabawa w teatr:
- Zgadywanka „ Dopasuj rekwizyt”
Dziecko losuje z koszyka przedmiot i podaje tytuł bajki z jakiej on pochodzi
– Scenki pantomimy ( odgadywanie tytułów bajek, nazw czynności)
• Praca plastyczna: wykonanie teatru i pacynek- praca grupowa.
• Zabawa w teatr – tworzenie scenek z wykorzystaniem pacynek i kukiełek.
3. Faza końcowa:
• Podsumowanie zajęć, nagrodzenie najbardziej aktywnych osób.
• Podziękowanie dzieciom za udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.