X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50603
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W krainie baśni. Scenariusz zajęć dla 5-latków

Scenariusz zajęcia w grupie 5-latków

Temat: W krainie baśni- wykorzystanie metod twórczych w pracy z dziećmi
Cele:
- rozwijanie zdrowych nawyków żywieniowych
- rozwijanie wyobraźni
- zachęcanie do kontaktu z literaturą dziecięcą
- ćwiczenia motoryki małej
-rozwijanie umiejętności pracy w grupie
Cele szczegółowe: dziecko:
-śpiewa piosenkę
-dopasowuje rekwizyt do odpowiedniej baśni
-naśladuje zwierzęta, postaci
- układa ilustracje w odpowiedniej kolejności
- rozróżnia zdrowe produkty
-używa pojęć: mniej ,więcej
-liczy w zakresie 10
-dekoruje domek według własnego pomysłu

Metody:
Słowna- objaśnienia, instrukcje, list od Jasia i Małgosi, wypowiedzi dzieci
Oglądowa: pokaz ilustracji, oglądanie rekwizytów
Czynna: elementy dramy, ekspresja ruchowa (wcielanie się w rolę), dekorowanie domków, piosenka z elementami ruchu

Przebieg zajęć:
(Dzieci i n-l przebrani są w bajkowe stroje)
1. Przywitanie dzieci. Wprowadzenie do zajęć- przypomnienie ogólnych zajęć obowiązujących w grupie. Zaproszenie do wspólnej zabawy.
2. Piosenka „W krainie baśni”.
3. „Magiczne pudełko”- wyciąganie rekwizytów z pudełka. Odszukiwanie w Sali przez dzieci wyrazu pasującego do przedmiotu oraz do odpowiedniej baśni.
4. Zabawa ruchowa – „Zamieniamy się w ...”- nauczyciel rozsypuje magiczny pył, wypowiada zaklęcie i dzieci zamieniają się w żabki, smutne królewny, smoki, walczących rycerzy)
5. Wyprawa do baśni „Czerwony kapturek” – rozpoznanie przez dzieci w jakiej krainie się znalazły. Rozwiązywanie zadań od Czerwonego Kapturka: układanie przez dzieci ilustracji do baśni w odpowiedniej kolejności i przypinanie klamerkami do wstążki. „Koszyk smakołyków:-dzielenie dzieci produktów na te, które są zdrowe i na te których nie powinniśmy spożywać.
6. Rymowanka „Ręce w górę, ręce w dół”
7. Wyprawa do baśni „Jaś i Małgosia”- Odnalezienie przez dzieci listu, odczytanie go przez n-la. Wykonanie przez dzieci zadań:
- przeliczanie pierników (określanie, których jest mniej, a których więcej, oraz przeliczanie)
- „Domek z piernika” - ozdabianie, dekorowanie domków wg pomysłu dzieci przy użyciu różnych materiałów (piórka, pompony, bibuła, kredki, mazaki)
8. Przyniesienie do sali przesyłki od Jasia i Małgosi.
9. Ewaluacja. Podziękowanie za zajęcia, pochwalenie za wykazanie się dużą
wiedzą o baśniach. Poproszenie Pani Dyrektor o wręczenie medali za
wykonanie wszystkich zadań. Dzieci częstują się piernikami jeśli w czasie
zajęć czuły się szczęśliwe i zadowolone.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.