X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50223
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Na łące - zabawa dydaktyczna

Konspekt zajęć

Grupa wiekowa: 3-latki

Temat zajęcia: „Na łące” – zabawa dydaktyczna

Cel główny: Rozwijanie umiejętności przeliczania w zakresie 3.
Cele szczegółowe:
Dziecko:
- przelicza elementy w zakresie 3
- śpiewa piosenkę i ilustruje ją ruchem
- rozwija spostrzegawczość słuchową
- utrwala poznane kolory
- rozwija orientację w schemacie ciała
- porusza się wg kodu

Metody:
•czynna – samodzielnych doświadczeń, zadań stawianych dziecku
•oglądowa – obserwacja, pokaz, przykład osobisty nauczyciela
•słowna – rozmowy, instrukcje, sposoby społecznego porozumienia

Formy pracy: indywidualna, zbiorowa

Środki dydaktyczne: mata, bilety z kolorami, kwiatki, emblematy biedronek, pszczółek i motyli, motylki z papieru, bębenek

Przebieg zajęć:
1. Powitanie piosenką „Jestem zuch” – dzieci śpiewają i ilustrują ruchem treść piosenki.

2. Zabawa z kodowaniem „Zrywamy kwiatki na łące” – nauczycielka rozkłada matę z narysowanymi kolorowymi stopami (żółtymi, zielonymi, niebieskimi, czerwonymi). Dzieci poruszają się wg kodu (kolorów umieszczonych na „biletach”) zabierając ze sobą jeden kwiatek i umieszczając go w odpowiednim wazonie.

3. Zabawa rozwijająca percepcję słuchową „Biedronki” – dzieci biegają po sali do dowolnej piosenki. Na pauzę dzieci zatrzymują się, nauczycielka uderza w bębenek, np. 2 razy – dzieci liczą i przyklejają na sylwetę biedronki odpowiednią liczbę kropek. Potem wykonują tyle podskoków, przysiadów, pajacyków.

4. Zabawa dydaktyczna „Na łące” – nauczycielka rozkłada koła (kwiatki) w pięciu kolorach: czerwony, żółty, zielony, niebieski, biały. Następnie każde dziecko otrzymuje zadanie: połóż na czerwonym kwiatku 3 motylki. Połóż na białym kwiatku 2 biedronki. Połóż na niebieskim kwiatku 1 motylka. Połóż na białym kwiatku 3 pszczółki. Ile jest biedronek na białym kwiatku?, itd.

5. Zabawa ruchowa rozwijająca orientację w schemacie ciała „Motylki” – dzieci otrzymują motylki z papieru, które zakładają na palec. Motylki latają po dywanie do muzyki. W pewnym momencie nauczycielka wydaje polecenia, np.: motylek siada na nosie, a teraz na ramieniu, na brzuchu... .

6. Zakończenie zajęć, podziękowanie za zajęcia.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.