X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 50047
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Ząbki - wycinanka

Temat zajęcia: „Ząbki”- wycinanka.

Cel główny:
wycinanie konturów zębów i naklejanie ich na kartkę
doskonalenie umiejętności wycinania
rozwijanie koordynacji oko- ręka

Cele szczegółowe:
doskonalenie umiejętności wycinania po linii prostej i falistej
ćwiczenie sprawności języka
zapoznanie z wyglądem zębów
wdrażanie do dbania o higienę jamy ustnej
przyklejanie zębów w odpowiedniej kolejności
zapoznanie z prawidłowym szczotkowaniem zębów
utrwalenie wyglądu ludzkiej szczęki
Pomoce:
- płyta CD, magnetofon, szablon zębów, nożyczki, klej, szablon ust, lusterka, model ludzkiej szczęki, duża szczotka do mycia zębów

Metody:
- słowna: wypowiedzi dzieci na podstawie opowiadania nauczycielki
- oglądowa: obserwacja
- czynna: zadań stawianych dzieciom do wykonania

Formy: grupowa, indywidualna

Przebieg zajęcia:

I. WSTĘP
1) „Jak należy dbać o zęby?”- rozmowa połączona z działaniem
Nauczyciel pokazuje dzieciom model szczęki. Pyta jak należy dbać o zęby? Co wpływa na to, że zęby się psują? Jak należy czyścić zęby?- prosi dzieci o zademonstrowanie, w jaki sposób myją zęby i pokazuje właściwą metodę szczotkowania.
2) „Moje zęby”- oglądanie zębów w lusterku.
Nauczyciel rozdaje dzieciom lusterka i prosi, aby dokładnie obejrzały swoje zęby ze szczególnym zwróceniem uwagi na ich wygląd. Pyta dzieci czy wszystkie ich zęby wyglądają tak samo?
II. CZĘŚĆ GŁÓWNA
3) „Ząbki”- wycinanka
Nauczyciel rozdaje dzieciom szablony zębów i uśmiechów i podaje instrukcję słowno- wizualną dotyczącą wykonania pracy. Utrwala z dziećmi kolejność ułożenia zębów w szczęce.
4) Wystawa prac dzieci.
III. CZĘŚĆ KOŃCOWA
5) „Czarny ząbek”- improwizacja ruchowa
Nauczyciel pyta dzieci co się dzieje z zębami, gdy się je za dużo słodyczy następnie włącza muzykę i prosi dzieci o rytmiczne powtarzanie słów „Czarny ząbek, czarny ząbek... ojojoj” i poruszanie się według własnego uznania do słyszanej melodii.
6) „ Liczymy ząbki”- gimnastyka buzi i języka.
Dzieci ćwiczą narządy mowy dotykając każdego zęba po kolei przy otwartej buzi.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.