X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 49907
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Instrumentacja piosenki "Uczymy się części ciała"

Termin realizacji: 02.12.2022
Opracowanie i prowadzenie: mgr M.A
Temat hospitacji: Realizacja edukacji muzycznej
Temat kompleksowy: Nasze ciało
Temat zajęć: Instrumentacja piosenki „Uczymy się części ciała”.
Cele:
* poznawcze:
- odkrywanie własnych możliwości poprzez stwarzanie sytuacji do osiągania indywidualnych sukcesów
- określanie nastroju piosenki
*kształcące:
- kształtowanie wrażliwości muzycznej
- rozwijanie umiejętności wykorzystania instrumentów muzycznych

*wychowawcze:
- rozwijanie osobowości i pewności siebie
- zwracanie uwagi na bezpieczne współdziałanie w grupie
Metody:
- słowne: rozmowa, objaśnienie, inspiracja
- oglądowe: obserwacja, pokaz
- czynne: zadań stawianych do wykonania
Formy: indywidualna, grupowa, zbiorowa
Pomoce dydaktyczne: CD z muzyką spokojną, szybką, CD z piosenką "Uczymy się części ciała", woreczek,tamburyn, bębenek, grzechotki, trojkąt muzyczny ,drewienka, gazety, film „Zgadywanki muzyczne”

Przebieg zajęć
I. Wstęp
1. Muzyczne powitanie - z różnym natężeniem głosu
- nauczycielka śpiewa: Dzień dobry dzieci
- dzieci odpowiadają: Dzień dobry pani
2. Zabawa "Witamy się częściami ciała"
- dzieci poruszają się po sali przy dźwiękach muzyki
- na pauzę witają się głowami, kolanami, rękoma, nogami
II. Rozwinięcie
3. Zagadki "Dźwiękowe zagadki"
- prezentacja ( zgadywanka) multimedialna dotycząca instrumentów muzycznych: bębenek, grzechotki, trójkąty muzyczne
- nauczyciel pod osłoną wydobywa dźwięki z poszczególnych instrumentów z prezentacji, a zadaniem dzieci jest odgadnięcie jego nazwy
- dzieci sylabizują nazwę instrumentu klaszcząc w dłonie
4. Instrumentacja piosenki "Uczymy się części ciala"
- przypomnienie piosenki - wspólne śpiewanie

Nóżki robią
tup tup tup- trójkąty
tup tup tup- trójkaty
tup tup tup- trójkąty
Rączki robią
Klasku,klask- tamburynka
Klasku, klask,klask- tamburynka
Dwie rączki mam
Dwie nóżki mam
A główkę jedną mam
Główka robi tak tak tak- grzechotka
Nie,nie,nie- dzwoneczek
tak,tak.tak- grzechotka
Główka robi
Tak,tak,tak- grzechotka
Nie,nie,nie-dzwoneczek
I tak
Dwie rączki mam
Dwie rączki mam
Dwie nóżki mam
A główkę jedną mam
Nóżki robią
tup tup tup- trójkaty
tup tup tup- trójkąty
Rączki robią
Klasku, klask- tamburynka
Klasku, klask,klask- tamburynka
Dwie rączki mam
Dwie nóżki mam
A główkę jedną mam
A główkę jedną mam
Główka robi
Tak tak tak- grzechotka
Nie nie nie- dzwoneczek
Tak tak tak- grzechotka
Główka robi
Tak tak tak- grzechotka
Nie nie nie i tak- dzwoneczek
Dwie rączki mam
Dwie nóżki mam
A główkę jedną mam

- podział dzieci na grupy
- wyjaśnienie, w którym momencie powinny zabrzmieć odpowiednie instrumenty
- próba instrumentów bez muzyki
- instrumentacja
- odłożenie instrumentów na miejsce
5. Zabawa rytmiczno - ruchowa "Taniec z gazetą"
- dzieci poruszają się przy dźwiękach tamburynu trzymając w ręku gazetę
- na pauzę i znak nauczyciela poszczególna część ciała tańczy z gazetą

III. Zakończenie i ewaluacja
- podsumowanie zajęć i podziękowanie za wspólną zabawę;
- ocena zajęć przez dzieci „Kciuk”  
- zbiórka i prace porządkowe;

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.