X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 4898
Przesłano:

Wykonanie słodkiego deseru z okazji DEN

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

1.TEMAT ZAJĘĆ: Wykonanie słodkiego deseru z okazji DEN.
2.TERMIN REALIZACJI: 16.10.2008r.
3.GODZINA: 16.30
4.PROWADZĄCA: Edyta Berbecka
5.RODZAJ ZAJĘĆ: zajęcia z „gospodarstwa domowego”

6.CEL OGÓLNY:
a)kształtowanie zaradności życiowej poprzez umiejętne przygotowanie pysznego deseru z zachowaniem poznanych zasad BHP

7.CELE SZCZEGÓŁOWE:
wychowanki:
a)zachowają zasady bezpieczeństwa podczas korzystania ze sprzętu AGD
b)będą pamiętały o zachowaniu higieny podczas przygotowywania jakichkolwiek posiłków (mycie rąk, a także dbanie o estetykę na stanowisku pracy)
c)rozpoznają składniki deseru za pomocą zmysłów: wzroku, węchu, dotyku i smaku
d)posegregują produkty znajdujące się na stole zgodnie z ich przeznaczeniem (odrzucenie tych składników, które nie nadają się do wykonania sernika na zimno)
e)będą potrafiły samodzielnie wykonać sernik na zimno zachowując wcześniej poznane zasady BHP

8.METODY PRACY:
a)słowna: (rozmowa kierowana, burza mózgów, opis, objaśnienie)
b)oglądowa: (pokaz składników deseru)
c)praktyczna (czynny udział wychowanek w zajęciach)

9.FORMY:
a)indywidualna
b)zbiorowa

10.ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
a)wszystkie produkty niezbędne do wykonania deseru
b)sprzęt AGD
c)tablica, marker

11. PRZEBIEG ZAJĘĆ:

a) zebranie grupy, wytworzenie atmosfery zaciekawienia i gotowości do pracy
b) podanie i zapisanie na tablicy tematu zajęć
c)przypomnienie i utrwalenie poznanych zasad BHP
e) umycie rąk i założenie fartuchów
f) nazwanie znajdujących się produktów (składników deseru) i odrzucenie tych, które nie nadają się do wykonania ciasta)
g) rozpoznawanie składników deseru za pomocą zmysłów: smaku i dotyku
h) zapisanie na tablicy nazwy produktów nadających się na wykonanie deseru
i) głośne odczytanie przez wychowankę przepisu na „sernik na zimno”
j) przygotowanie ciasta ze szczególnym zwróceniem uwagi na zasady BHP, higienę oraz estetykę wykonania sernika
k) sprzątnięcie stanowisk pracy
l) nakrycie stołu
ł) kulturalne spożycie sernika na zimno – rozmowa z dziećmi o przebiegu zajęć – ewaluacja
Pytania do dzieci:
czy podobały wam się dzisiejsze zajęcia?
czy lubicie taką formę zajęć?
czy dziś nauczyłyście się czegoś nowego?
czy smakuje wam samodzielnie wykonany sernik na zimno?
czy będziecie umiały samodzielnie w domu wykonać taki słodki deser?

m) sprzątnięcie sali gospodarstwa domowego
n) zakończenie zajęć

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.