X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48737
Przesłano:

Znaczenie wody - scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć zintegrowanych

Blok tematyczny: Tajemnice ziemi i wody
Temat zajęć: Znaczenie wody
Cele lekcji:
Uczeń osiąga następujące umiejętności:
- Dopasowuje podpisy do odpowiednich ilustracji
- Rozpoznaje dźwięki wody
- Wypowiada się na temat swojej znaczenia wody w życiu człowieka
- Wymienia przykłady oszczędności wody
- Wyjaśnia pojęcie „ katastrofa”
- Odróżnia poszczególne sylaby od siebie
- Koloruje obrazek zgodnie z działaniami
- Rozwiązuje proste zadania tekstowe
- Układa i zapisuje działanie do ilustracji
-Dokonuje obliczeń w zakresie 12
-Stosuje przemienność dodawania

Metody:
- słowne
- praktyczne
- oglądowe
Formy pracy:
- zbiorowa
- indywidualna
Zasady:
• przystępności
• świadomego i aktywnego udziału w procesie kształcenia
• systematyczności
• trwałości wiedzy
• wiązania teorii z praktyką
Środki dydaktyczne: książki i ćwiczenia, cz. 8, książka multibook, kalendarz Woda- Źródłem życia” klej, kredki, prezentacja multimedialna, płyta CD

Przebieg zajęć:

I. Część wstępna
1. Wprowadzenie do tematu
Nauczyciel umieszcza na tablicy obrazki z podpisami : ocean, kałuża, strumień, fontanna, staw, wodospad, kran, jezioro. Każde dziecko dostaje identyczny zestaw obrazków. Zadaniem każdego ucznia jest dopasowanie odpowiednich podpisów do ilustracji.
Następnie nauczyciel zadaje dzieciom pytanie
„ Co łączy wszystkie obrazki?”
Gdy uczniowie udzielą prawidłowej odpowiedzi na tablicy pojawia się napis
„ WODA- ŹRÓDŁO ŻYCIA”
2. Słuchanie i rozpoznawanie odgłosów wody
II. Część główna
1. Rozmowa na temat znaczenia wody. Pokaz multimedialny
Na początku prezentuje prezentację Power Point, a następnie pyta dzieci :
„Do czego potrzebna jest nam woda?”, „ Jak oszczędzać wodę?
2. Niszczycielskie właściwości wody
-. Słuchanie opowiadania „ Katastrofa”
-. Wyjaśnienie pojęcia katastrofa
-. Czy woda może powodować katastrofy?
3. Zabawa w skojarzenia
Nauczyciel mówi słowo „ Woda” Zadaniem uczniów jest powiedzieć jak najwięcej wyrazów, które kojarzą się nam z tym wyrazem np.: ryba, rybak, mewa, łódź itp.
3. Uzupełnianie tabeli- nazwy rzeczy, roślin, zwierząt, osób. / ćw. 3, s. 78/
4. Wykreślanka sylabowa /ćw. 4, s. 78/
Uczniowie wykreślają powtarzającą się sylabę. Odczytują i przepija powstałe hasło do zeszytu.

5. Tworzenie kalendarza- „ Woda- źródło życia”
Uczniowie wypowiadają się na temat konieczności picia wody. Następnie otrzymują w kopertach zestaw kartkę papieru z poszczególnymi dniami tygodnia i kropelki. Zadaniem będzie „wypełnienie” swojego kalendarza picia wody. Dzieci wklejają w danym dniu wtedy, gdy dziecko w domu pije lub w szkole szklankę wody.
6. Przemienność dodawania- ćwiczenia w liczeniu
- Zapisywanie i obliczanie działań
- Wyjaśnienie pojęcia matematycznego „ przemienność dodawania”
- Kolorowanie rysunków zgodnie działaniami
- Układanie działań do rysunków i rozwiązywanie zadań.
III. Cześć końcowa
1. Zadanie pracy domowej w ćwiczeniach
2. Podsumowanie zajęć- ewaluacja zajęć
Uczniowie oceniają zajęcia kolorując buźkę na jeden z kolorów i przypinają pokolorowane kwiatki na tablicy.
-.czerwony- zajęcia bardzo mi się podobały
-. pomarańczowy- zajęcia nie zainteresowały mnie

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.