X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48404
Przesłano:
Dział: Języki obce

Who’s this? - liczymy i dopasowujemy postaci. Scenariusz zajęć języka angielskiego w grupie przedszkolnej

Scenariusz zajęć języka angielskiego w grupie przedszkolnej

Grupa : 3-4 latki

Temat: Who’s this ?- liczymy i dopasowujemy postaci.

Cele ogólne:
- wprowadzenie i przećwiczenie liczebników od 1 do 4
- powtórzenie zwrotów grzecznościowych: hello oraz bye bye
- utrwalenie imion postaci kursu za pomocą gier wykorzystujących karty obrazkowe

Cele szczegółowe:
Uczeń :
- śpiewa piosenkę pt. „ Hello monkey”
- powtarza i nazywa przedstawionych na kartach obrazkowych bohaterów kursu
- liczy od 1-do 4
- pokazuje odpowiednią liczbę na palcach
- liczy i koloruje klocki na obrazku
- śpiewa piosenkę pt. „ Number song”,
- losuje karty obrazkowe z woreczka i podaję liczbę lub imię postaci
- śpiewa piosenkę na pożegnanie pt. „ Bye, bye song”

Metody nauczania:
- gry i zabawy dydaktyczne
- audiolingwalna
- TPR (metoda reagowania całym ciałem)
- zajęcia plastyczne

Formy pracy:
- praca indywidualna
- praca z całą grupą

Środki dydaktyczne:
- karty pracy, płyta CD, karty obrazkowe, plakat z kieszonkami, pacynka małpka, materiałowy woreczek

Przebieg zajęć:
1. Rozpoczęcie zajęć od piosenki pt. „ Hello monkey”. Dzieci śpiewają piosenkę i wykonują przypisane do niej gesty.
2. Utrwalenie imion postaci kursu. Nauczyciel korzystając z plakatu z kieszonkami, umieszcza w kieszonkach karty obrazkowe z postaciami kursu. Wcześniej każdy z obrazków pokazuje i dzieci wspólnie z nauczycielem nazywają przedstawione na nich postaci. Zadaniem dzieci jest odgadnięcie w której kieszonce znajduje się dana postać.
3. Wprowadzenie liczebników od 1 do 4. Nauczyciel pokazuje karty obrazkowe z liczbami. Dzieci wspólnie z nauczycielem powtarzają liczby.
4. Gra z pacynką: nauczyciel przy pomocy pacynki małpki wyciąga z torebki karty obrazkowe z liczbami, układa je na stoliku. Za każdym razem brakuje jednej z kart, dzieci wspólnie mówią której karty brakuje.
5. Piosenka z pantomimą: dzieci śpiewają piosenkę pt.” Number song”, w trakcie której maszerują i pokazują na palcach odpowiednie liczby.
6. Karty pracy- dzieci liczą przedstawione na obrazku klocki a następnie je kolorują.
7. Gra : „ Szczęśliwy traf”- dzieci losują z woreczka karty obrazkowe z liczbami oraz postaciami. Podają liczbę lub imię bohatera.
8. Na pożegnanie dzieci śpiewają piosenkę pt. „Bye, bye song”.

Opracowała: Anna Augustyniak

Na podstawie podręcznika „Playtime Starter” wyd. Oxford University Press

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.