X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48396
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęć z okazji Dnia Poczty

SCENARIUSZ ZAJĘĆ
Z OKAZJI DNIA POCZTY

Opracowała –Kornelia Subocz
Czas trwania zajęć – 20 minut
Grupa wiekowa – trzylatki
Cele ogólne – rozwijanie umiejętności uważnego słuchania i wypowiadania się na określony temat; poznawanie miejsc użyteczności publicznej (poczta) oraz osób w nich pracujących (listonosz); rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej;
Cele szczegółowe – dziecko potrafi swobodnie wypowiadać się na dany temat; wie kim jest Listonosz i co robi w pracy; bierze aktywny udział w zabawach z dziećmi; potrafi odpowiednio przeżywać uroczystości przedszkolne; śpiewa piosenki.
Metody pracy – słowne, oglądowe, czynne.
Formy pracy – indywidualna, zespołowa, grupowa.
Środki dydaktyczne – obrazki dotyczące poczty; piosenki: „Wszyscy są, witam Was”, „Pan Listonosz”; wiersz I. Salach „List”; karta pracy; kolorowanka.
Przebieg zajęć :
1. „Wszyscy są, witam Was” – powitanie z dziećmi piosenką.
2. „Listonosz” – pokazanie dzieciom obrazka, na którym znajduje się Pan Listonosz z torbą i listami. Dzieci odgadują o czym będziemy dziś rozmawiać.
3. „List” – słuchanie wiersza I. Salach – dzieci siedzą w kole, a nauczycielka czyta wiersz:
Moja mama dziś dostała,
list od cioci Danki z Łodzi,
a ja siedzę i rozmyślam,
kto do skrzynki liścik włożył?
Może przyniósł go gołąbek,
albo pliszki go wrzuciły?
Nie, nie ptaki listy noszą,
lecz listonosz bardzo miły.

4. Rozmowa na temat treści wiersza:
• Co dostała mama dziecka z wiersza?
• Od kogo był ten list?
• Kto i gdzie włożył list?
5. „Pan Listonosz” – nauka piosenki o Listonoszu.

1. Idzie pan listonosz
Z uśmiechem na twarzy
Chociaż niesie torbę
Która dużo waży

Ref. Pan listonosz dzielnie ciężką torbę nosi
Listy oraz paczki co dzień nam przynosi!
Pan listonosz dzielnie ciężką torbę nosi
Listy oraz paczki co dzień nam przynosi!

2. Idzie pan listonosz
Kiedy słońce grzeje
Idzie pan listonosz
Gdy deszcz mocno leje

Ref. Pan listonosz dzielnie ciężką torbę nosi
Listy oraz paczki co dzień nam przynosi!
Pan listonosz dzielnie ciężką torbę nosi
Listy oraz paczki co dzień nam przynosi!

3. Idzie pan listonosz
Do przedszkola wchodzi,
Uśmiech przedszkolaków
Dzień mu rozpogodzi.

Ref. Pan listonosz dzielnie ciężką torbę nosi
Listy oraz paczki co dzień nam przynosi!
Pan listonosz dzielnie ciężką torbę nosi
Listy oraz paczki co dzień nam przynosi!

6. Zabawa ruchowa – „Podaj list”. Dzieci siedzą w kręgu i podają sobie z rąk do rąk kopertę w rytm piosenki „Pan Listonosz”. Gdy nauczycielka zatrzyma muzykę, dziecko, które pozostało z kopertą w ręku wykonuje wyzwanie, zaproponowane mu przez nauczycielkę/inne dziecko, np. 2 pajacyki, obiegnięcie sali, przejście z jednej strony sali na drugą czworakiem, tyłem, pokazanie wybranej części ciała itp. Zabawę prowadzimy przez czas trwania piosenki.
7. Karta pracy – połącz ze sobą takie same obrazki związane z pocztą.
8. Na zakończenie zajęć dzieci kolorują obrazki z Listonoszem.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.