X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48318
Przesłano:

Kiedy słońce i księżyc na niebie. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć
ODDZIAŁ: Ia Szkoła Podstawowa im. Rudolfa Gila w Świętoszówce
DATA: 13.11.2019r.
PROWADZACY: mgr Luiza Mider
TEMAT: Kiedy słońce i księżyc na niebie.
CELE OGÓLNE:
• wyjaśnianie zjawiska występowania dnia i nocy;
• ćwiczenie umiejętności odczytywania i wskazywania pełnych godzin na
zegarze.
CELE OPERACYJNE:
Uczeń:
• wie, dlaczego po dniu następuje noc;
• wskazuje i odczytuje pełne godziny na zegarze;
• wypowiada się na temat obserwacji i doświadczenia;
• potrafi zgodnie współpracować w grupie.

FORMA PRACY :
• indywidualna
• zbiorowa
• w parach
METODY PRACY:
• podająca
• praktyczna
• problemowa
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
ilustracja przedstawiająca Układ Słoneczny, globus, latarka, laptop, zegary demonstracyjne, karty pracy;

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Dzień dobry!- powitanie wprowadzające do tematu zajęć.
2. Jak to się dzieje, że jest dzień i noc?- próba rozwiązania problemu.
• Oglądanie ilustracji przedstawiającej Układ Słoneczny.
• Swobodne hipotezy dzieci związane z problemem.
• Przeprowadzenie doświadczenia.
• Dzielenie się uwagami po przerowadzeniu doświadczenia i wspólne formułowanie wniosku.
3. Dlaczego jesienią dni są krótsze?- próba wyjaśnienia problemu.
• Omawianie ilustracji i porównywanie położenia Słońca na niebie latem i zimą.
• Prezentacja multimedialna „Dzień, noc i pory roku”.
4. Odczytywanie pełnych godzin na zegarze- ćwiczenia praktyczne.
5. Zaznaczanie godzin na zegarach- karta pracy.
5. Podsumowanie zajęć- kończenie zdań.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.