X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 48257
Przesłano:

Wody podziemne Polski - scenariusz lekcji

PLAN PRACY

NAZWA SZKOŁY: Publiczne Liceum Ogólnokształcące
PROWADZĄCY: mgr Agnieszka ...
LEKCJA W KLASIE: 3sp
TEMAT: Wody podziemne Polski
CEL LEKCJI: Określenie znaczenia wód podziemnych dla działalności człowieka
oraz poznanie związku między budową geologiczną a występowaniem wód podziemnych.

CELE SZCZEGÓŁOWE
1. Uczeń potrafi omówić znaczenie wód podziemnych dla działalności człowieka.
2. Uczeń potrafi podać rodzaje wód podziemnych występujących w Polsce.
3. Uczeń potrafi wskazać na mapie obszary o dużej i małej zasobności wód podziemnych.
4. Uczeń potrafi wyjaśnić konieczność oszczędzania wody.
5. Uczeń potrafi podać zawartość substancji mineralnych w wodach mineralnych.
6. Uczeń potrafi wymienić rodzaje wód mineralnych w Polsce.
7. Uczeń potrafi wskazać na mapie obszary i miejscowości, w których występują wody mineralne w Polsce.
8. Uczeń potrafi ocenić skład substancji mineralnych w wodach mineralnych.
9. Uczeń potrafi wyjaśnić pojęcie: wody termalne.
10. Uczeń potrafi wskazać na mapie obszary i miejscowości, w których występują wody termalne w Polsce.

FORMA ZAJĘĆ: praca zbiorowa i grupowa.
TYP LEKCJI: lekcja w całości przeznaczona na realizację nowego materiału.
METODA: pogadanka, praca z podręcznikiem i mapą, praca w grupach.
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: ścienna mapa Polski (mapa fizyczna), atlasy geograficzne, podręczniki, prezentacja multimedialna, etykiety z wód mineralnych, wody mineralne.

TOK LEKCJI

I. Faza wprowadzająca
1. Sprawy organizacyjno-porządkowe.
2. Zapoznanie uczniów z tematem i celami lekcji.
3. Wzbudzenie zainteresowania lekcją poprzez przyniesienie różnych środków dydaktycznych.

II. Faza realizacji
1. Omówienie znaczenia wód podziemnych.
2. Podział wód podziemnych według głębokości zalegania warstw wodonośnych.
3. Wskazanie obszarów zasobnych i ubogich w wody podziemne.
4. Omówienie zawartości związków mineralnych w wodach.

III. Faza podsumowująca
1. Rozmowa podsumowująca z uczniami.
2. Zadanie pracy domowej (wyjaśnienie pojęcia: cieplice, podanie miejsca
ich występowania).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.