X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46787
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Mali pomocnicy Mikołaja - zajęcia otwarte dla rodziców

Grupa wiekowa: 4 latki
Cele:
- wdrażanie do uważnego słuchania;
- kształtowanie pojęć matematycznych (klasyfikowanie, tworzenie par);
- rozwijanie percepcji wzrokowo – ruchowej i spostrzegawczości;
- doskonalenie motoryki dużej i małej;
- stwarzanie okazji do wspólnego śpiewu;
- zachęcanie do dzielenia się z innymi oraz czerpania radości z obdarowywania innych prezentami

Środki dydaktyczne: obrazki do klasyfikacji, dzwoneczki, pudełka prezentowe, karty pracy

Przebieg zajęcia:
1. Powitanie zgromadzonych gości (dzieci i rodziców).
2. Zapoznanie z tematem i celem zajęć.
3. Rozmowa z dziećmi na temat pomocników Świętego Mikołaja - Elfów, przyznanie dzieciom ich roli. Dzieci zajmują miejsce na dywanikach.

Elfy to bardzo sprytni pomocnicy. Na dzisiejszych zajęciach przekonamy się, czy Wy chociaż troszeczkę jesteście do nich podobni. Czy potraficie pokazać, że jesteście cierpliwi, uważni, mądrzy, sprytni, rozśpiewani i chętni do pomocy innym.
Przed wami zadania do wykonania.

4. Zadania do wykonania:
Zadanie 1
„Prezentowy łańcuch” – zabawa dydaktyczna.
Zadaniem dzieci jest utworzenie prezentowego łańcucha, dopasowując do siebie połówki prezentów.
Cele:
- rozwijanie spostrzegawczości (tworzenie par, wyodrębnianie wspólnej cechy np. prezent w kropeczki), percepcji wzrokowo – ruchowej;
- skupianie uwagi na zadaniu,
- zachowanie kierunku pracy od strony lewej do prawej (związek z pisaniem);
- porządkowanie obrazków

Zadanie 2
„Czy dobrze znasz Świętego Mikołaja” – zabawa ruchowa orientacyjno – porządkowa.
Nauczyciel i dzieci stoją po przeciwnych stronach sali. Nauczyciel opisuje sylwetkę Mikołaja, jeśli nauczyciel mówi prawdę dzieci robią krok do przodu. Jeśli usłyszą fałszywe zdanie nie poruszają się.
Cele:
- doskonalenie umiejętności uważnego słuchania (przestrzeganie ustalonych zasad);
- rozwijanie myślenia (rozumienie zdań);
- rozwijanie motoryki dużej;
- rozwijanie umiejętności wspólnej zabawy w grupie.

Zadanie 3
„Pomieszane skarpetki” – zabawa dydaktyczna.
Dzieci wracają na dywaniki. Nauczyciel prosi dzieci aby posegregowały skarpetki Elfów, do trzech worków zgodnie z kolorem wstążki, którą zawiązany jest worek.
Cele:
- doskonalenie motoryki małej (manipulowanie);
- grupowanie obrazków ze względu na kolor;
- przeliczanie elementów;
- rozwijanie percepcji wzrokowo – ruchowej;
- skupienie uwagi na zadaniu;
- rozumienie poleceń nauczyciela,
- porządkowanie miejsca pracy.

Zadanie 4
„W fabryce prezentów” – zabawa dydaktyczna.
Dzieci siedzą w dwóch rzędach, jeden obok drugiego. Zadaniem dzieci jest przetransportowanie przedmiotów potrzebnych do pakowania prezentów z jednego końca rzędu na drugi w pudełku.
Przedmioty potrzebne do pakowania: nożyczki, klej, wstążka, kolorowy papier, taśma przeźroczysta.
Cele:
- rozwijanie umiejętności współpracy w grupie;
- kształtowanie odporności emocjonalnej (wygrana, bądź przegrana);
- doskonalenie percepcji wzrokowo – ruchowej i motoryki małej;

Zadanie 5
„Prezenty dla wszystkich” – zbiorowy śpiew piosenki.
Cele:
- rozwijanie pamięci (znajomość tekstu piosenki);
- uwrażliwienie dzieci na muzykę;
- stworzenie okazji do samodzielnego grania na dzwoneczkach;
- czerpanie radości ze wspólnego śpiewu.
5. Posumowanie zajęć, nagrodzenie dzieci.

-

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.