X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46762
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kurczak, zając i baranek jako symbole wielkanocne

Temat zajęć: Kurczak, zając i baranek jako symbole wielkanocne.

Cele:
•Dziecko zna i potrafi wymienić zwierzęta, które są symbolami wielkanocnymi,
•Rozwijanie spostrzegawczości i logicznego myślenia,
•Umożliwienie dziecku ekspresji ruchowej,
•Rozwijanie zdolności manualnych i poczucia estetyki podczas wykonywania pracy plastycznej,
Formy pracy:
-Zbiorowa
-Zespołowa
-Indywidualna
Metody:
-Słowne
-Oglądowe
-Aktywizujące
Środki dydaktyczne:
-„Bajeczka wielkanocna” Agnieszki Galicy,
-Obrazki przedstawiające kurczaczka, zajączka, baranka,
-Wiersz Wandy Szumanówny „Kurczątko”
-Zagadki: „baran”, „kura”, „kurczęta”, „zając”,
-Przybory do pracy plastycznej: (wycinanki, klej, kartki, kredki)

3.Przebieg zajęć:

•Opowiadanie pod tytułem „Bajeczka wielkanocna” Agnieszki Galicy,
•Dzieci chronologicznie porządkują obrazki,
•Wiersz Wandy Szumanówny pod tytułem „Kurczątko”
•Zagadki o kurze, kurczaczku, zajączku, baranku,
•Zabawa ruchowa: naśladujemy zwierzęta:
Zajączek- wszyscy skaczą na kuckach
Baranek- dzieci chodzą na czworaka
Kurczaczek- dzieci biegają po sali i naśladują trzepotanie skrzydełkami,
•Praca plastyczna przy stolikach:
Dzieci wykonują prace przedstawiające kurczaczka,

4.Zakończenie:
Zrobienie wystawy prac i omówienie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.