X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46609
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawy matematyczne z wykorzystaniem metody E. Gruszczyk-Kolczyńskiej

Scenariusz zajęć dla dzieci 3-4 letnich

Temat: Zabawy matematyczne z wykorzystaniem metody E. Gruszczyk- Kolczyńskiej .

CEL OGÓLNY:
• Kształtowanie świadomości schematu własnego ciała.
• Nabywanie umiejętności określania położenia przedmiotu względem swojego ciała.

CELE OPERACYJNE: Dziecko:
– wskazuje części ciała w zabawie ruchowo - naśladowczej
– wskazuje i nazywa części ciała (p. II), według wskazówek n-la (p. I) – współpracuje z kolegą.
– stosuje określenia położenia misia względem swojego ciała (p. II), kładzie misia zgodnie z poleceniem n-la(p. I),

Metody pracy:
 czynna; zadania stawiane dziecku do wykonania
 słowna; objaśnienia i instrukcje
 oglądowa; pokaz

FORMY:
– indywidualna
– grupowa
– w parach

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
- Duży Miś, waciki kosmetyczne, płyta CD, sylwety misia dla każdego dziecka,

Przebieg zajęć:
1. Zabawa ruchowo - naśladowcza do wiersza „To jestem ja”, zapoznanie z tematem zajęć.
Na imię mam....., do przedszkola chodzę.
Koleżanki i kolegów spotykam po drodze.
Pani nas serdecznie wita już od rana
Każda buzia na „dzień dobry” jest już roześmiana
To jest moja głowa, czoło, szyja, brzuszek
Nos, policzki, broda, oczy oraz uszy.
Tu moje serduszko, rączka lewa, prawa
Klaszczę, tupię, biegam- to świetna zabawa.

2. Zabawa dydaktyczna z misiem. Wybrane dzieci wskazują i nazywają części ciała misia. Następnie w parach dotykają sobie nawzajem wacikiem kosmetycznym, polecone przez n-la części ciała.
3. Zabawa ruchowa przy muzyce „Taniec przyklejaniec”, dzieci w trakcie tańca dotykają się częściami ciała wg słów piosenki.

4. Zabawa matematyczna z wykorzystaniem misiów. Dzieci siedzą w kole, każde z nich, otrzymuje misia i na polecenie n-la, kładą misia; przed sobą, za plecami, obok siebie, pod stopą, nad głową.
5. Zabawa ruchowa „Lustra”. Dzieci w parach ruchem naśladują treść wiersza, a następnie jedno z nich jest „lustrem” i naśladuje ruchy i miny kolegi.
6. Podsumowanie zajęć, podziękowanie za zabawę.
- Jedną głowę ,jeden nosek, jedną buzię mam
I dwie ręce i dwie nogi, maszeruję sam
Tup- 3 x
- Mam dwa oczka i dwa uszka, dwa kolanka mam
Jedną szyję ,jeden brzuszek i na brzuszku gram
Bam- 3x
- Jedno czoło , jedną brodę, jedne plecki mam
Dużo włosów , dużo zębów
I języczek mam
La- 3x

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.