X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46590
Przesłano:
Dział: Języki obce

Comparative and superlative adjectives - stopień wyższy i najwyższy przymiotników. Scenariusz zajęć

Przedmiot: język angielski
Klasa:5
Temat lekcji: Comparative and superlative adjectives –
utrwalanie wiadomości.

1. Cele edukacyjne- wymagania ogólne (wynikające z
Podstawy Programowej):

• Stopniowanie przymiotników
• Porównywanie rzeczy, osób, zwierząt
• Doskonalenie umiejętności słuchania
• Wzmacnianie motywacji do nauki języka angielskiego

2. Kształtowanie kompetencji kluczowych

• Porozumiewanie się w języku ojczystym
• Porozumiewanie się w języku obcym (czytanie, pisanie, mówienie, gramatyka, słownictwo).
• Podstawowe kompetencje naukowo-techniczne (posługiwanie się tablicą interaktywną).
• Umiejętność uczenia się (zapamiętywanie, przetwarzanie i wnioskowanie).
• Inicjatywność i przedsiębiorczość (kreatywność, zdolność planowania i podjęcia ryzyka podczas gier językowych)
• Kompetencje społeczne (praca w parach, doskonalenie umiejętności interpersonalnych).

3. Cele operacyjne:

Uczeń:
• poprawnie tworzy przymiotniki w stopniu wyższym i najwyższym
• potrafi uzupełnić luki brakującymi przymiotnikami na podstawie wysłuchanej piosenki.
• stosuje przymiotniki w stopniu wyższym i najwyższym w zdaniach
• porównuje przedmioty, osoby i zwierzęta
• poprawnie wymawia i zapisuje formy przymiotników w stopniu równym, wyższym i najwyższym

4. Formy pracy:
• zbiorowa – zajęcia prowadzone z całą grupą
• indywidualna
• w parach

5. Metody pracy:
• aktywizująca (piosenka, gra językowa „Hangman”
• podająca
• gramatyczno-tłumaczeniowa
• ćwiczenia praktyczne

6.Środki dydaktyczne:
Karty pracy, tablica interaktywna, piosenka- nagranie audio

7. Przebieg zajęć:

1. Przywitanie, sprawdzenie obecności. (3 min)
2. Zapisanie tematu lekcji. (2 min)
3. Powtórzenie zasad tworzenia przymiotników w stopniu wyższym i najwyższym – Nauczyciel wspólnie z uczniami powtarza zasady stopniowania przymiotników. (2 min)
4. Piosenka pt: „Everything at once” – Nauczyciel rozdaje uczniom karty pracy z fragmentem tekstu piosenki. Zadaniem uczniów jest wysłuchanie fragmentu piosenki i uzupełnienie luk w tekście brakującymi przymiotnikami. (5 min).
5. Stopniowanie przymiotników z piosenki – Nauczyciel zapisuje przymiotniki z piosenki na tablicy i prosi uczniów, aby w parach przestopniowali je w stopniu wyższym i najwyższym. (5min)
6. Praktyczne stosowanie przymiotników w stopniu wyższym w zdaniach – Nauczyciel rozdaje uczniom karty pracy. Uczniowie układają 7 zdań, w których porównują rzeczy, ludzi lub zwierzęta. Pozostałe zdania uczniowie kończą w domu. (15 min)
7. Podsumowanie - Nauczyciel podchodzi do uczniów, podaje jeden przymiotnik i prosi, aby uczeń podał formę przymiotnika w stopniu wyższym i najwyższym (5 min)
8. Gra językowa: Hangman (jeżeli wystarczy czasu)–
Nauczyciel zapisuje ukryte hasło na tablicy (przymiotnik w stopniu wyższym lub najwyższym). Uczniowie grają w „wisielca” w celu odgadnięcia hasła. Uczeń, który jako pierwszy odgadnie hasło, przejmuje rolę nauczyciela i zadaje hasło reszcie klasy. (8min)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.