X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46393
Przesłano:

Moja Konstytucja - scenariusz zająć wychowawczych dla klasy 4

Scenariusz lekcji wychowawczej dla klasy 4

Temat : Moja Konstytucja

1.Główne zagadnienia lekcji:
Pojęcie Konstytucji
Pojęcie demokracji
Pojęcie patriotyzmu

2.Cele lekcji
Kształtowanie postawy patriotycznej wśród uczniów klas młodszych.
Przybliżanie historii kraju .
Uwrażliwienie dzieci na pojęcie demokracji oraz związanej z tym odpowiedzialności i wrażliwością na potrzeby i poglądy innych.
Wskazanie konieczności stosowania się do podstawowych praw i obowiązków również w życiu codziennym
Rozwinięcie świadomości i wiedzy uczniów dotyczącej historii kraju oraz nauki jaka z niej płynie.

3.Czas trwania zajęć – 45 minut

4.Metody pracy
- wykład,
-dyskusja,
-praca w grupach,
-burza mózgów.

5. Materiały
Pogadanka przygotowana przez nauczyciela i będąca wprowadzeniem do tematyki zajęć.
Kartki papieru
Przybory piśmiennicze
Zdjęcia/wydruki
Materiały audiowizualne ze strony Zamku Królewskiego w Warszawie zamieszczone na:
https://www.youtube.com/channel/UCJmUD7hkl_eXKYELMljE58w

6.Przebieg lekcji

a)Czynności organizacyjne i przedstawienie uczniom tematu oraz celu zajęć.
b)Uczniowie w formie dyskusji definiują czym jest patriotyzm oraz demokracja.
c)Nauczyciel w formie pogadanki przedstawia krótko historię Konstytucji 3 Maja ze wsparciem audiowizualnym wskazanych powyżej materiałów.
d)Uczniowie pracując w grupach odpowiadają na pytania , które otrzymują od nauczyciela na karteczkach np.: Czy konstytucja jest ważna w naszym życiu? Czy konstytucja jest potrzebna? Czy warto przestrzegać zasad ?
e)Uczniowie dzielą się swoimi odpowiedziami i toczą dyskusję.
f)Następnie otrzymują kartki papieru oraz inne materiały piśmiennicze i na podstawie wyrażonych wcześniej opinii oraz informacji o konstytucji tworzą hasło odnoszące się do roli konstytucji, jej wagi i historii.
g)Uczniowie prezentują swoje hasła. Jeśli istnieje taka możliwość utworzone hasła uczniowie mogą opracować plastycznie na kolejnych lekcjach i przygotować wystawę prac.
h)Zakończenie i podsumowanie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.