X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46341
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz z edukacji emocjonalnej pt. "Złość"

Temat zajęć: „Złość”
Cel główny:
• Rozwijanie umiejętności rozpoznawania oraz nazywania emocji.
Cele szczegółowe:
Dziecko:
• rozpoznaje wybrane emocje i nazywa je;
• wyraża emocje w formach niewerbalnych (poprzez rysunek, ruch i muzykę);
• podejmuje próby identyfikacji stanów wewnętrznych bohatera opowiadania na podstawie jego zachowania;
• podejmuje próby wczuwania się w emocje wyrażane przez innych;
• przestrzega zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas zabaw ruchowych/muzycznych/plastycznych.
Metody dydaktyczne:
• Bajkoterapia
• Słowna- rozmowa, objaśnienia, polecenia,
• Oglądowa – pokaz, obserwacja,
• Czynna – zadania stawiane do wykonania, kierowanie własną aktywnością.
Formy pracy:
• Zbiorowa
• Indywidualna
Środki dydaktyczne:
Książka z cyklu Świat Emocji pt. „Burza w słoiku”; ilustracje do opowiadania; szklane słoiki (po jednym dla każdego dziecka); kolorowa woda; kolorowe koraliki; cekiny w kształcie gwiazdek; brokaty; zalaminowane słoneczka i chmurki (po dwa dla każdego dziecka).
Przebieg zajęć:
1. Powitanie wierszem.
Dzieci stoją w kręgu i trzymając się za ręce, witają się wierszem:
Jeden, dwa, trzy zaczynamy,
Do wspólnej zabawy wszystkich zapraszamy.

2. Wysłuchanie fragmentu opowiadania z serii Świat Emocji pt „Burza w słoiku”.

3. Rozmowa na podstawie opowiadania oraz ilustracji.
Rozmowa kierowana przez nauczyciela na podstawie wysłuchanego opowiadania pt. „Burza w słoiku” oraz ilustracji do niego.

4. Zabawa orientacyjno-porządkowa „Zabawki”
Nauczycielka wyjaśnia, że dziewczynki są „laleczkami” a chłopcy „misiami”. Przy dźwiękach tamburynu poruszają się jak „ciężkie misie” i tańczą lekko jak „laleczki”.

5. Zabawa dydaktyczna pt. „Dokończ zdanie”.
Zadaniem dzieci jest uzupełnienie zdań:
• Kiedy jestem zły ...
• Najbardziej złości mnie....
• Kiedy kłótnia lub złość się kończy , to....

6. Praca plastyczna pt. „Słoik złości”.
Dzieci wykonują własny słoik złości wykorzystując: szklany słoik, kolorową wodę, brokaty, kolorowe koraliki, itd. Nauczyciel przypomina dzieciom o przestrzeganiu zasad
bezpieczeństwa obowiązującymi podczas zabaw plastycznych (np. podczas wykorzystaniaszklanych elementów).

7. Ewaluacja zajęć.
Każde z dzieci przyczepia do tablicy uśmiechnięte słoneczko, jeśli zajęcia się mu podobały lub smutną chmurkę – gdy się nie podobały.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.