X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46281
Przesłano:

Ubrania zimowe. Scenariusz zajęć świetlicowych

Scenariusz zajęć świetlicowych

Temat: Ubrania zimowe
Cele ogólne:
• ćwiczenia kalendarzowe
• rozpoznawanie ubrań zimowych
• uważne słuchanie treści piosenki
• usprawnianie słuchu
• wykonywanie prostych poleceń
• usprawnianie pracy rąk i dłoni
• ćwiczenia w przeliczaniu
Cele operacyjne (szczegółowe):
Uczeń potrafi:
• nazwać lub wskazać aktualną porę roku
• w miarę własnych możliwości grać lub uczestniczyć w graniu na instrumencie
• wybrać spośród różnych obrazków te, które przedstawiają ubrania zimowe
• naklejać odpowiednie obrazki zgodnie z treścią piosenki
• ciąć włóczkę na kawałki lub obserwować tę aktywność, rozwijać włóczkę
• liczyć w zakresie 1-10 w miarę własnych możliwości
• dostosować się do reguł zabaw wskazanych przez nauczyciela
• wyszukać odpowiedni obrazek spośród innych pomocy na terenie sali
• stosować elementy komunikacji alternatywnej(etykietowanie, odpowiadanie za pomocą obrazka)

Metody:
Zabawy dydaktyczne
Forma zajęć: zbiorowa
Pomoce: papierowe płatki śniegu, dzwonki-grzechotki, płyta z piosenką „Zima, zima, zima”, obrazki przedstawiające różne ubrania, płyta z piosenką „Pada, pada śnieżek biały”, obrazki przedstawiające chłopca oraz ubrania do naklejania, kleje, nożyczki, kartki przedstawiające kontury czapki, kolorowe włóczki, czapki, szaliki, rękawiczki

Przebieg zajęć:

 Powitanie z dziećmi

 Ustalenie aktualnej pory roku

 Śpiewanie piosenki „Zima, zima, zima” – sypanie dzieci papierowymi płatkami śniegu, gra na dzwonkach- grzechotkach

 Wybieranie obrazków przedstawiających ubrania zimowe -spośród różnych ubrań

 Utrwalanie słownictwa- stany pogody, nazwy ubrań

 Słuchanie piosenki „Pada, pada śnieżek biały” i przyklejanie zgodnie ze słowami piosenki odpowiednich ubrań na obrazek przedstawiający chłopca

 Rozpoznawanie za pomocą dotyku ubrań zimowych- czapka, szalik, rękawiczki

 Praca plastyczna „Zimowa czapka”- cięcie nożyczkami włóczki na kawałki
i wypełnianie nią konturów czapki

 Wyznaczenie dzieciom obrazka przedstawiającego ubranie zimowe, poszukiwanie jak najwięcej wybranych obrazków rozłożonych w sali, przeliczanie obrazków

 Utrwalanie znajomości liczebników porządkowych w zakresie 1-6

 Pożegnanie z dziećmi

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.