X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 46219
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Paluszkowy motylek - malowanie farbami plakatowymi. Scenariusz zajęcia plastycznego

Grupa: 3-latki

Temat: „Paluszkowy motylek”- malowanie farbami plakatowymi.

Cele ogólne:
•zapoznanie z techniką malowania opuszkami palców;
•kształcenie umiejętności malowania opuszkami palców i tapowania;
•wdrażanie do dbania o prządek podczas pracy;

Cele szczegółowe: /Dziecko/
•zna zasady pracy techniką malowania opuszkami palców;
•potrafi wykonać pracę z zastosowaniem techniki malowania opuszkami palców;
•porządkuje miejsce pracy;

Metody pracy:
•słowna – słuchanie wiersza
•oglądowa – pokaz
•czynna – zadania stawiane do wykonania

Formy pracy:
•indywidualna
•grupowa

Środki dydaktyczne: ilustracja – wiosenna łąka, sylweta motyla, biedronki, emblematy: pszczoły, biedronki, płyta Cd z nagraniem utworu A. Vivaldiego „Wiosna”, farby, kubki, woda, tacki, ceraty , nagrody

Przebieg:

Część wstępna
•Dzieci siedzą na dywanie w półkolu przed tablicą. Na tablicy zawieszone są iustracje do wiersza „Motylek” – A. Przemyskiej

Motylek lekki fruwa nad łąką,
W dole są kwiaty, w górze jest słonko
Motylek lekki w trawie się błąka,
Myśli, że kwiaty to małe słonka.
Fru, fru, fii, fii,
Wesoło, wesoło mu.
Motylek lekki fruwa nad światem,
Myśli, że słońce jest dużym światem
Fru, fru, fii, fii
Wesoło, wesoło mu.

•Rozmowa na temat wiersza wspierana ilustracjami
Gdzie fruwa motylek?
Co rośnie na łące?
Co jest na niebie?
Czy motylek był smutny, czy może wesoły?

Część zasadnicza

•Dziś tematem zajęć plastycznych będzie ”Paluszkowy motylek”
Stoliki przykryte ceratami w celu ochrony przed zabrudzeniem, kubek z wodą, farby plakatowe, miseczki do farby, szablon motyla dla każdego dziecka, chusteczki higieniczne.
Będziemy je wykonywali w ciekawy sposób, ponieważ będziemy używali do tego farb plakatowych i naszych dziesięciu palców. Nabieramy farbę na palec i kolorujemy na dowolny kolor motyla. Na jednym palcu może być tylko jeden kolor farby. Sami zastanówcie się, jaki kolor ma mieć wasz wiosenny motyl.

•„Kolorowe motyle” – oglądanie ilustracji motyli, omówienie ich wyglądu (kolory)

•Demonstracja sposobu malowania opuszkami palców
Namoczenie palca w farbie, pomalowanie tułowia
Ozdabianie kolorowymi kropkami, kreskami skrzydeł motyla

•Powtórzenie przez dzieci etapów wykonania pracy

•Praca dzieci
Dzieci siadają do stolików. Każde otrzymuje sylwetę motyla. Malują tułów, następnie ozdabiają skrzydełka.

•Czynności porządkowe, mycie rąk

Część końcowa

•„Taniec motyli” – zabawa z chusteczkami do utworu „Wiosna” – A. Vivaldiego
•Omówienie wykonani pracy, podziękowanie za udział w zajęciu

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.