X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46064
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Powitanie wiosny

Scenariusz zajęć przeprowadzony w grupie 3 – letnich
Prowadząca: Joanna Klimczyk
Data 19.03.2021
Temat zajęć: Powitanie Wiosny

Cele operacyjne: Dziecko
- rozwija zdolności muzyczne
- rozpoznaje charakterystyczne cechy wiosny
- bierze chętnie udział w zabawie ruchowej
- ćwiczy analizę słuchową,
- rozwija zamiłowania do przyrody
- prawidłowo reaguje na umówiony sygnał
- utrwala kolory

Metody:
- Słowna, Czynna, Praktyczna
Formy:
- indywidualna, grupowa,

Środki dydaktyczne: piosenka „Maszeruje Wiosna”, magnetofon, sylweta Wiosny, obrazki zwiastunów wiosny, tamburyno, obrazki przedmiotów ogrodniczych, zielone kartki, kserówki z rysunkiem Pani Wiosny,

Przebieg zajęć:
1. Powitanie dzieci :
Kółeczko zwijamy dzieci zapraszamy, mało nas, wszystkie dzieci do nas.
2. Dzieci siedzą w kole i przychodzi do nich pani Wiosna witając się piosenką „Maszeruje Wiosna”. Dzieci naśladują ruchy wykonywane przez Panią Wiosnę.
Po piosence Wiosna przedstawiła swoich przyjaciół. Dzieci starają się nazwać prezentowane sylwety.
Rozmowa z dziećmi:
Czy wiecie kim jestem?
A po czym mnie poznaliście?
Czy wiecie jakie są zwiastuny Wiosny?
3. Zabawa w zielone ulubiona zabawa Pani Wiosny
Dzieci stoją w kole i powtarzają za Panią Wiosną:
-Grasz w zielone?
-Gram!
-Masz zielone?
-Mam !
Dzieci po usłyszeniu rymowanki muszą pokazać zielone elementy garderoby. Zabawę powtarzamy kilka razy.
4. „Wiosenne porządki”- gimnastyka buzi i języka.
Przyszła wiosna, należy zrobić wiosenne porządki w buzi. Najpierw malujemy sufit (język wędruje po podniebieniu), potem ściany (język po wewnętrznej stronie policzków). Zamiatamy podłogę (język porusza się po dolnych dziąsłach). Teraz czas umyć okna (język przesuwa się po zębach górnych i dolnych). Pierzemy firanki (parskanie wargami). Zamiatamy schody (oblizywanie warg). Porządkujemy strych (język podnosi się do górnych dziąseł) i piwnicę (język na dolne dziąsła).
5. „Co potrzebuje ogrodnik?” – rozpoznawanie na obrazkach tego, co jest niezbędne do sadzenia kwiatów i porządków w ogrodzie: konewka, łopata, grabie rękawice ogrodnicze ,wąż ogrodowy, taczka
6. „Rośnie kwiatek” – zabawa ruchowa. Dzieci ilustrują ruchem, jak rośnie roślina. Jesteście
małymi nasionami w ziemi. Pada deszcz, świeci słońce, nasionko pęka i zaczyna kiełkować.
Dzieci w pozycji w kucki powoli podnoszą głowę i wstają. Roślina rośnie w stronę słońca
i pojawia się piękny kwiat. Dzieci stoją i rozkładają ramiona.
7. „Szukamy zielonego koloru”- zabawa utrwalająca kolor zielony
Dzieci wyruszają na poszukiwania przedmiotów w kolorze zielonym.
8. Podziękowanie za wspólną zabawę, wręczenie dzieciom kolorowanek „Pani Wiosna”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.