X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 45977
Przesłano:

Zimowy pejzaż - praca plastyczna z wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych

Konspekt zajęć kształtujących kreatywność
dla uczniów kl. 2-3m z niepełnosprawnością intelektualną
w stopniu umiarkowanym

Temat:” Zimowy pejzaż”- praca plastyczna z wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych

Czas trwania zajęć: 2X45 min.

Cele ogólne: -Doskonalenie umiejętności wyklejania; - rysowania z wykorzystaniem pasteli; - rozwijanie umiejętności wydzierania małych elementów z papieru i przyklejania ich w odpowiednim miejscu; - rozwijanie zainteresowań plastycznych;
kształcenie wyobraźni plastycznej.

Cele operacyjne- uczeń potrafi:
- współpracować w grupie
- przygotować farby według instrukcji nauczyciela
- wykorzystywać różne materiały plastyczne
zastosować poznaną technikę według własnej inwencji twórczej
doprowadzić pracę do końca.
Cele terapeutyczne:
- rozwijanie wyobraźni; - usprawnianie motoryki małej; - kształtowanie koordynacji wzrokowo- ruchowej; - stymulacja dotykowa.
Metody pracy: oglądowe, słowne, zajęć praktycznych

Formy pracy: zbiorowa, indywidualna

Środki dydaktyczne: kartki czarne z bloku A-4, białe, klej do papieru, pastele olejne.

Przebieg zajęć:
I Część wstępna
1. Powitanie.
2. Nawiązanie do tematu- oglądanie videoklipu „ Zimowe krajobrazy” z podkładem muzyczny ( utwory na skrzypce w wyk. Melindy Dumitrescu).
3.Prezentacja potrzebnych materiałów plastycznych.
4. Pokaz przykładowych prac- oglądanie filmu instruktażowego(np. Zabawy ze sztuką- „ Zimowy pejzaż”
-wersja filmowa na YouTube).
5. Organizacja stanowisk pracy: przygotowanie potrzebnych materiałów.

II Część główna:
Wykonanie pracy plastycznej z zastosowaniem zaproponowanej techniki: na czarnej kartce kontury drzew, budynki, zwierzęta itp., a następnie wyklejanie fragmentów kawałkami białego papieru i kolorowanie pastelami olejnymi reszty elementów według inwencji twórczej uczniów. Słuchanie muzyki relaksującej.

III. Część końcowa:
1. Porządkowanie stanowiska pracy.
2. Podsumowanie pracy uczniów: uczniowie opisują wrażenia dotyczące lekcji, stosowanych technik, dokonują samooceny swoich prac.
3. Wykonanie wystawki prac: dekoracja w klasie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.